null

Punkt Doradczo-Konsultacyjny dla dyrektorów szkół i placówek oświatowych

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Grafika dekoracyjna przedstawiająca na szarym tle kontury dwóch postaci, które rozmawiają.

Od października 2023 r. w Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń działa Punkt Doradczo-Konsultacyjny dla Dyrektorów szkół i placówek oświatowych (PDK).

Celem działania Punktu jest wsparcie kadry zarządzającej w rozwiązywaniu sytuacji konfliktowych wydarzających się w szkołach i placówkach oświatowych. Doradztwo polega m.in. na zdiagnozowaniu problemu, wsparciu w ustaleniu możliwych rozwiązań i w przygotowaniu planu ich wdrożenia, na przedstawieniu oferty pomocy oferowanej w miejskich instytucjach, przygotowaniu do przeprowadzenia rozmów uznawanych za trudne czy emocjonalne - zarówno z osobami dorosłymi, jak i z młodzieżą.

Konsultacje odbywają się w każdą środę od godz. 15.00 do godz. 18.00 w siedzibie WCIES, ul. Stara 4, wejście C i prowadzi je Anna Jaworska.

Udział w nich jest możliwy po uprzednim zapisaniu się poprzez formularz rejestracyjny: https://um.warszawa.pl/waw/wcies/-/konsultacje-dla-dyrektorow

Anna Jaworska - ma ponad 20-letnie doświadczenie zawodowe we wspieraniu ludzi na różnych stanowiskach, w tym na stanowiskach menadżerskich, z czego ponad 10-letnie - w środowisku oświatowym. Zajmuje się profesjonalnie rozwiązywaniem konfliktów i sporów, również w miejscach pracy, zarówno z osobami dorosłymi, jak i z młodzieżą. Pani Anna Jaworska posiada niezbędne kwalifikacje w zakresie efektywnej komunikacji - jest ekspertką ds. komunikacji i zarządzania kompetencjami (szkolenia, konsultacje i mediacje oparte na NVC – Porozumienie bez Przemocy, Komunikacji Transformującej i Reiss Motivation Profile). Od 1999 r. jest związana z biznesem i edukacją jako specjalistka ds. szkoleń i rozwoju pracowników a także konsultantka biznesu. Od 2013 roku jest mediatorką w sprawach cywilno-gospodarczych, pracowniczych i oświatowych, członkinią Polskiego Centrum Mediacji w Warszawie.

Koordynatorka PDK: Elżbieta Tołwińska-Królikowska, e-mail: elzbieta.krolikowska@wcies.edu.pl, tel. 723 245 228