null

O Centrum Zasobów YLRC

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Zdjęcie przedstawia kolorowe książki w bibliotece

Centrum Zasobów Dydaktycznych Języka Angielskiego (Young Learners Resource Center) rozpoczęło działalność w listopadzie 2006 roku jako pierwsza tego typu placówka w Polsce. Powstanie Centrum jest efektem współpracy Urzędu m. st. Warszawy i Ambasady Stanów Zjednoczonych w Polsce. YLRC w Warszawie działa w ramach organizacyjnych WCIES - Warszawskiego Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń.

Pomysłodawczyni projektu, Margaret Cholodecki-Myers – edukatorka English Language Fellow Departamentu Stanu USA, podkreśla, że Centrum to nie tylko udostępnienie materiałów, których na rynku polskim brak, ale także stworzenie sense of community pomiędzy nauczycielami języka angielskiego, miejsca wymiany pomysłów i doświadczenia. 
 
Celem działalności Centrum jest tworzenie atmosfery sprzyjającej pomysłowemu i niestandardowemu przygotowywaniu zajęć językowych oraz eksperymentowanie z twórczymi metodami pedagogicznymi w zakresie nauczania języka angielskiego. 
 
Zadaniem Centrum jest wspomaganie nauczycieli języka angielskiego uczących w przedszkolach i szkołach podstawowych. 
 
Oferujemy nauczycielom uczestnictwo w nieodpłatnych szkoleniach metodycznych stacjonarnie i online, podczas których mogą oni poznawać nowe metody nauczania i doskonalić własne umiejętności zawodowe. 

Nauczyciele mogą też poprowadzić u nas lekcję ze swoimi uczniami korzystając z zasobów dydaktycznych YLRC na miejscu. Dla większych grup uczniów istnieje możliwość rezerwacji sali.   
 
Współpracujemy między innymi z Ambasadą USA w Warszawie, Biurem Edukacji Urzędu m. st. Warszawy, Centrami YLRC w Białymstoku, Lubartowie i Krakowie, American Corners w Gdańsku, Łodzi, Wrocławiu i Katowicach oraz warszawskimi szkołami. 
 
Wyposażenie Centrum to między innymi wycinarka i matryce służące wycinaniu różnych kształtów. Dzięki niej można szybko przygotować pomoce dydaktyczne - wycinanki z papieru, kartonu, folii lub tkaniny, które wykorzystamy na lekcji do pokolorowania, obrysowywania, liczenia, stworzenia gry lub zabawy językowej czy wprowadzania nowego słownictwa. 
 
Centrum dysponuje również takimi zasobami dydaktycznymi jak big booki, literatura dziecięca, lektury uproszczone: readers, literatura anglojęzyczna w oryginale, materiały kulturowe, karty obrazkowe i wyrazowe, płyty z piosenkami i rymowankami oraz klocki z literkami. 
 
Zapraszamy wszystkich nauczycieli do korzystania z naszej oferty oraz do organizowania lekcji w Centrum. Dla dzieci jest to szansa na przeżycie ciekawej przygody z językiem angielskim, a dla nauczycieli pomoc i wsparcie w organizowaniu interesujących lekcji. 
 
Małgorzata Zasuńska 

Kierowniczka Centrum Zasobów Języka Angielskiego i Współpracy Międzynarodowej