null

Konkurs dla nauczycieli na scenariusz lekcji, lekcji bibliotecznej lub zajęć edukacyjnych z wykorzystaniem filmu "Myśmy już byli. Bohaterowie Starych Powązek"

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Stare Powązki, zabytkowa rzeźba nagrobkowa, posąg anioła i kobiety, dzień, jesień.
Autor: m.st. Warszawa

Serdecznie zapraszamy nauczycieli do udziału w konkursie organizowanym przez Prezydenta m.st. Warszawy oraz Fundację Stare Powązki na scenariusz lekcji, lekcji bibliotecznej lub zajęć edukacyjnych z wykorzystaniem filmu "Myśmy już byli. Bohaterowie Starych Powązek".

Celem konkursu jest:

  • upowszechnienie wiedzy z historii i historii kultury polskiej przy wykorzystaniu dziedzictwa kulturowego cmentarza Stare Powązki
  • poszerzenie kompetencji nauczycieli warszawskich w zakresie edukacji varsavianistycznej, pogłębienie wiedzy nauczycieli na temat znanych osób spoczywających na Starych Powązkach,
  • inspirowanie nauczycieli do wykorzystania podczas prowadzonych lekcji przedmiotowych pomocy i narzędzi dydaktycznych m.in. filmu “Myśmy już byli. Bohaterowie Starych Powązek” w reżyserii Anety Kopacz oraz innych materiałów udostępnionych przez Fundację Stare Powązki. 

Fundacja Stare Powązki przeznaczyła na nagrody w konkursie 50 tysięcy złotych. 

Załączniki: 

  1. Regulamin konkursu 

  1. Karta zgłoszeniowa 

  1. Klauzula informacyjna RODO 

Materiały dla uczestników konkursu: 

Link do filmu "Myśmy już byli. Bohaterowie Starych Powązek"

Link do materiałów udostępnionych przez Fundację Stare Powązki:  

https://edukacja.stare-powazki.pl 

Załączniki: