null

Konsultacje | Refleksje i inspiracje jak być placówką edukacyjną wyróżniającą się w obszarze wychowania

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Logotyp Warszawskiego Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń. Grafika przedstawia szary skrót WCIES, w którym litera C jest pomarańczowa i nawiązuje kształtem do syrenki

Cykl konsultacji zbiorowych dotyczących wybranych obszarów Warszawskiej Nagrody Wychowawczej im. Janusza Korczaka.

Zapraszamy do udziału w dwóch lub w pojedynczych konsultacjach, wszystkich tych, którzy chcą/mają gotowość, z refleksją pochylić się nad wychowawczymi oddziaływaniami szkoły/przedszkola/placówki oraz własnym warsztatem pracy. Spotkanie adresujemy w szczególności do przedstawicieli placówek chcących aplikować o Warszawską Nagrodę Wychowawczą im. Janusza Korczaka. W trakcie  poszczególnych konsultacji będziemy poruszać obszary  ważne w wychowaniu i wymagane do opisania w ubieganiu się o Nagrodę.

Nagrodą honorowane są co roku warszawskie placówki edukacyjne wyróżniające się jakością pracy wychowawczej i twórczym nawiązywaniem do pedagogiki korczakowskiej.

Na spotkaniu kwietniowym chcemy wspólnie z Państwem porozmawiać o ramach programu wychowawczego – szkolnego  i indywidualnego/klasowego oraz o rozwiązywaniu problemów wychowawczych.

Konsultacje czerwcowe będą o podmiotowości uczniów i nauczycieli, o samorządności,
o rozwijaniu uzdolnień, o metodach J. Korczaka, które można wdrażać współcześnie.  

Część 1 23 kwietnia 2024 r., zapisy na konsultacje na stronie: https://kursy.wcies.edu.pl/pl/a/Refleksje-i-inspiracje-jak-byc-placowka-edukacyjna-wyrozniajaca-sie-w-obszarze-wychowania-cz1

Część 2 – 6 czerwca br., zapisy w systemie rejestracji od 7 maja 2024 r.