null

Fotograficzny zapis czasu transformacji. Spotkanie dla nauczycieli na wystawie „Błysk, mat, kolor. Fotografia i Warszawa lat 90.”

Drukuj link otwiera się w nowej karcie
27.10.2022 15:00 - 27.10.2022 16:30
Muzeum Warszawy, Rynek Starego Miasta 28–42
Zdjęcie mężczyzny przykładającego kolorowy okular do oka. Na biało tekst: "Błysk, mat, kolor. Fotografia i Warszawa lat 90.".

Wystawa w Muzeum Warszawy opowiada o czasach transformacji za pomocą bliskiego młodzieży medium – fotografii. Wystawa nie skupia się na wielkich wydarzeniach, a na życiu codziennym – możemy zobaczyć jak wyglądały i czym żyły warszawskie ulice w latach 90. Ta wizualna historia wciąga i angażuje, pozwala poczuć atmosferę tamtych czasów, zobaczyć ówczesne radości i problemy i spojrzeć na nie z dzisiejszej perspektywy.

Podczas spotkania oprowadzimy Państwa po wystawie oraz postaramy się pokazać jej potencjał edukacyjny. Zaprezentujemy również ofertę lekcji muzealnych towarzyszących wystawie, z której mogą Państwo skorzystać wraz z uczniami. 

Spotkanie jest kierowane w szczególności do nauczycieli ze szkół ponadpodstawowych, ale zapraszamy również osoby pracujące z młodszymi uczniami zainteresowane tematem. 

Więcej informacji i zapisy na stronie internetowej Muzeum Warszawy