null

FOMO i problemowe używanie internetu

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Zakapturzona postać otoczona kodami cyfrowymi.

Zapraszamy nauczycieli, rodziców i opiekunów na webinar poświęcony FOMO i nadużywaniu cyfrowych technologii.

4 października (poniedziałek), o godz. 19.00
Na Facebooku OSE Ogólnopolska Sieć Edukacyjna


FOMO (ang. Fear Of Missing Out) badacze definiują jako lęk przed odłączeniem, utratą stałego kontaktu z innymi, obawę, że coś bardzo istotnego nam umknie, kiedy nie będziemy online. FOMO może dotknąć każdego, niezależnie od wieku, ale najczęściej pojawia się u nastolatków. Zapraszamy na webinar, podczas którego porozmawiamy o tym zjawisku i przyjrzymy się problemowemu używaniu urządzeń cyfrowych i internetu.

Podczas webinaru „FOMO dowiesz się, m.in:

  • Czym jest FOMO i z czym się wiąże?
  • Jak wpierać uczniów w zdrowym korzystaniu z technologii cyfrowych?
  • Jak wprowadzać w środowisku szkolnym konstruktywne zmiany?

Tylko dzięki świadomości powagi problemu i zaangażowania dorosłych – rodziców, nauczycieli jesteśmy w stanie skutecznie działać!

Webinar poprowadzi Tomasz Rożek z Nauka. To Lubię, a dyskutować będą:

  • dr hab. Anna Jupowicz-Ginalska, badaczka z Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego specjalizująca się w marketingu środków przekazu, autorka licznych publikacji naukowych, ekspertka w obszarze komunikacji marketingowej oraz inicjatorka i koordynatorka badań „FOMO. Polacy a lęk przed odłączeniem" (2018, 2019) pierwszych reprezentatywnych badań fenomenu Fear of Missing Out w naszym kraju.
  • Marta Witkowska, psycholog, ekspertka NASK zajmująca się profilaktyką, diagnozą i interwencją w obszarze zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży oraz funkcjonowaniem nastolatków w sieci, autorka publikacji i programów edukacyjnych obejmujących tematykę bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z internetu, w tym poradnika dla nauczycieli „FOMO i problemowe używanie internetu”.