null

Europejski Dzień Języków - warsztaty

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Logotyp obchodów Europejskiego Dnia Języków. Grafika przedstawia białe kontury profili osób na kolorowym tle, które na siebie nachodzą.

Od 2001 r. jest świętowany Europejski Dzień Języków. Inicjatorem ustanowienia Dnia była Rada Europy, we współpracy z Komisją Europejską. Rada Europy zrzesza 46 państw członkowskich w tym wszystkie kraje Unii Europejskiej. Corocznie promowane jest podejmowanie nauki języków obcych, niezależnie od wieku uczących się oraz formy kształcenia – szkolnej czy pozaszkolnej. Europejczycy mają okazję poznać różnorodne języki, przekonać się o wartościach związanych z uczeniem się języków.

Tegoroczna oferta Warszawskiego Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń obejmuje szereg wydarzeń dla nauczycieli. 

Harmonogram

21.09.2023 (czwartek) godz. 17:00 „Europejski Dzień Języków. Koreański.” Z cyklu: Języki niezwykłe i kultury nieznane? Seminarium stacjonarne w Centrum Kultury Koreańskiej, ul. L. Kruczkowskiego 8. 

29.09.2023 (piątek), godz. 14:00 „Europejski Dzień Języków. Europa Experience - multimedialna gra edukacyjna typu "role-play." Seminarium stacjonarne w Przedstawicielstwie Komisji Europejskiej w Warszawie, ul. Jasna 14/16A.

2.10.2023 (poniedziałek), godz. 15: 45. „Europejski Dzień Języków. Chiński - od pędzelka do nowoczesnych technologii.” Z cyklu: Języki niezwykłe i kultury nieznane? Seminarium stacjonarne w XIV LO im. Stanisława Staszica, ul. Nowowiejska 37a.

4.10.2023 (środa) godz. 15:00 „Europejski Dzień Języków. Japoński.” Z cyklu: Języki niezwykłe i kultury nieznane?  Seminarium w Ambasadzie Japonii – Wydział Kultury, Aleje Ujazdowskie 51. 

5.10.2023 (czwartek) godz. 15:00. „Europejski Dzień Języków. Chiński.” Z cyklu: Języki niezwykłe i kultury nieznane? Stacjonarne zajęcia otwarte w XIV LO im. Staszica, ul. Nowowiejska 37a.

Prosimy śledzić stronę internetową WCIES, na której sukcesywnie będą pojawiać się linki do rejestracji na poszczególne wydarzenia. 

Zapisy: Szkolenia Centrum Zasobów Dydaktycznych Języka Angielskiego oraz w zakresie języków obcych - Kursy - WCIES