null

Dostępność we WCIES

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Informacja o WCIES  

tekst łatwy do czytania i zrozumienia (ETR)

Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń w skrócie WCIES znajduje się przy ulicy Starej 4 w Warszawie.

Budynek Warszawskiego Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń. Widok od ulicy Starej.
Autor: Adam Chałabis

Szefem WCIES jest pani dyrektor Karolina Malczyk. Pani dyrektor  pomaga wielu współpracowników.

 

Czym zajmuje się WCIES?

WCIES organizuje szkolenia dla nauczycieli z Warszawy. Nauczyciele przychodzą do WCIES i uczą się nowych rzeczy. Potem uczą uczniów w szkołach. We WCIES uczą się też psychologowie i pedagodzy ze szkół i poradni.

Informacje o dostępności 

Budynek WCIES jest dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Przed budynkiem od ulicy Starej jest miejsce parkingowe dla ich aut. Drzwi i korytarze są odpowiednio szerokie dla osób na wózkach. W budynku są też windy dla osób na wózkach. Osoby głuche i słabosłyszące mogą rozmawiać się z pracownikami przez wideotłumacza. Osobie głuchej pomoże pracownik sekretariatu.


Informacja o WCIES w PJM

 

Zapraszamy do kontaktu: Link do połączeń z tłumaczem PMJ z poziomu strony internetowej


Dostępność architektoniczna 

  • Sposób dojazdu: Budynek znajduje się na ul. Starej 4 w Warszawie.  

  • Dojścia piesze są od ulic: Rynek Nowego Miasta, Mostowa, Długa - Mostowa. Przejścia dla pieszych nie posiadają sygnalizacji dźwiękowej. Chodnik od ul. Mostowej nachylony do ok. 5-9% - budynek usytuowany jest na skarpie.

  • Najbliższe przystanki autobusowe: Boleść 01 (kierunek Ursynów Zachodni: 118, 185), Boleść 02 (kierunek Bródno Podgrodzie: 118, 185) ok. 300 m. Pl. Krasińskich 01 (kierunek Kapitulna: 116, 178, 180, 503, 518) pl. Kasińskich 02 (kierunek Franciszkańska: 116, 178, 180, 503, 518) ok. 700 m.
  • Stacja wypożyczania rowerów Veturilo znajduje się przy ul. Sanguszki – 650 m.
  • Najbliższe miejsce parkingowe dla osób z niepełnosprawnością znajduje się przy ulicy Starej 4. Miejsce parkingowe jest na chodniku.
  • Wejście do budynku i strefa obsługi mieszkańców. Budynek trzykondygnacyjny, w którym można wyróżnić trzy główne poziomy: przyziemie (pomieszczenia techniczne, komunikacja, sale wykładowe, pomieszczenia biurowe oraz zaplecze socjalne i sanitarne); parter (wejścia do budynku, komunikacja ogólna, biura, sale wykładowe, zaplecze sanitarne i socjalne), pierwsze piętro (wejścia do budynku, komunikacja ogólna, biura, sale wykładowe, zaplecze sanitarne i socjalne) – częściowo przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Wejście główne do budynku, widoczne oznaczenia zewnętrzne (tablice informacyjne, drogowskazy). Istnieje instalacja przywoławcza (dzwonek). Atrium przylegające do strefy wejściowej (stanowiska odstawiania rowerów oddzielone od głównego ciągu komunikacyjnego). Recepcja/punkt informacyjny – blat pośredni na poziomie >70cm. 

Informacje dodatkowe 

Ułatwienia 

Klatka schodowa w centralnej części budynku łącząca przyziemie/parter piętro - na wyposażeniu platformy przyschodowe. W budynku jest dostosowana toaleta dla osób niepełnosprawnych, jednak dostęp ograniczony (dwa schody) – dostępny schodołaz. Pozostałe wyznaczone toalety dla ON tylko częściowo spełniają wytyczne ustawowe. 

Inne informacje i oświadczenia 

W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. Szklane drzwi i przeszklenia posiadają kontrastowe oznaczenia. Wśród pracowników Centrum nie ma osoby posługującej się językiem migowym ani tłumacza języka migowego. W sekretariacie działa usługa tłumacza PJM online. Recepcja i sala konferencyjna posiadają pętlę indukcyjną. Do budynku i jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. Recepcja i sekretariat czynne są od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00.