null

Zapraszamy na kolejną debatę!

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Serdecznie zapraszamy na debatę „Będziem Polakami. Między Wyszyńskim a Gombrowiczem” 20 września o godz. 18:00 w Domu Spotkań z Historią przy ul. Karowej 20. Jest to kolejne spotkanie w ramach projektu „Dwa kolory – między buntem a posłuszeństwem”, którego organizatorem jest Centrum Myśli Jana Pawła II.

Różne wizje Polski – gdzie szukać płaszczyzn porozumienia, jak prowadzić dialog, aby zobaczyć, że patriotyzm jest wartością inkluzywną, a nie wykluczającą? Zaproszenie do dyskusji przyjęli:

·         dr hab. Rafał Matyja (Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie),

·         dr hab. Dariusz Gawin (Muzeum Powstania Warszawskiego),

·         dr Dominika Kozłowska (Miesięcznik ZNAK),

·         dr Helena Anna Jędrzejczak (Kultura Liberalna).

Debatę poprowadzi Jan Wróbel (TOK.FM, Dziennik Gazeta Prawna).

POTWIERDZENIE OBECNOŚCI
Prosimy o potwierdzenie obecności za pomocą formularza rejestracyjnego, na adres centrum@centrumjp2.pl lub telefonicznie: 533 318 550.

Szczególne zaproszenie kierujemy do nauczycieli, dla których przewidzieliśmy możliwość udziału w odpłatnych badaniach fokusowych o patriotyzmie (kontakt w tej sprawie: Łukasz Ofiara, e-mail: lofiara@centrumjp2.pl). Nauczyciele mogą też otrzymać zaświadczenie o udziale w debacie.

Przed debatą zachęcamy do zwiedzenia wystawy plenerowej przy skwerze ks. Jana Twardowskiego (obok siedziby Domu Spotkań z Historią) „Zielona Warszawa. Miejskie inicjatywy ogrodnicze od XIX wieku do dziś” oraz dwóch wystaw w siedzibie DSH: „Miastowidzenie. Fotografie Czesława Olszewskiego”, „Od Baku po Paryż. Fotograficzne przygody Witolda Marczewskiego”. Wstęp na ekspozycje jest wolny, nie wymaga rejestracji.


Więcej informacji o debacie: https://www.centrumjp2.pl/dwa-kolory-iv-debata/ 

Więcej informacji o całym projekcie: https://www.centrumjp2.pl/dwa-kolory/).