null

Debata „Wstań i walcz!” | 9.08 godz. 17.00

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Plakat wydarzenia Plakat debaty organizowanej przez Centrum Myśli Jana Pawła II „Dwa kolory - między buntem a posłuszeństwem”, „Wstań i walcz!” 9 sierpnia o godzinie 17:00; Muzeum Powstania Warszawskiego
Centrum Myśli Jana Pawła II „Dwa kolory - między buntem a posłuszeństwem” | Autor: Centrum Myśli Jana Pawła II

Kto biłby się za Warszawę w 2022 roku: student czy kibic Legii? Skąd rosnąca popularność wstępowania do Wojsk Obrony Terytorialnej? 9 sierpnia o godzinie 17:00 zapraszamy wraz z Muzeum Powstania Warszawskiego na debatę „WSTAŃ I WALCZ!” To kolejne spotkanie w ramach projektu „DWA KOLORY – MIĘDZY BUNTEM A POSŁUSZEŃSTWEM”, podczas którego organizatorzy zachęcają do refleksji nad współczesnymi obliczami patriotyzmu.

Ruszyła rejestracja na wydarzenie za pomocą formularza.

W kontekście sierpniowej rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego oraz wojny za naszą wschodnią granicą zaproszeni goście będą zastanawiać się, w jaki sposób rozumiemy i jak realizujemy dziś powinność obrony ojczyzny.

Zaproszenie do dyskusji przyjęli:

  • prof. Jerzy Eisler (Instytut Pamięci Narodowej),
  • dr Jacek Bartosiak (Strategy and Future) oraz
  • dr Izabela Mrzygłód (Kultura Liberalna).

Debatę poprowadzi Michał Szułdrzyński, dziennikarz Rzeczpospolitej.

Zaproszenie na debatę skierowane jest do nauczycieli, ludzi nauki, aktywistów społecznych, studentów, starszej młodzieży i wszystkich zainteresowanych współczesnym rozumieniem patriotyzmu w jego różnych odmianach.

Integralnym elementem projektu są badaniach fokusowe dla nauczycieli, które pozwolą zbadać postawy patriotyczne wśród uczniów oraz stworzyć angażujące materiały dydaktyczne.

Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń jest partnerem wydarzenia.

Więcej informacji