null

Debata nauczycielska o roli sztuki, twórczości i przedmiotów artystycznych w szkole

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Logotyp Warszawskiego Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń. Grafika przedstawia szary skrót WCIES, w którym litera C jest pomarańczowa i nawiązuje kształtem do syrenki

Serdecznie zapraszamy na debatę o roli przedmiotów artystycznych w edukacji szkolnej, która odbędzie się w formie wirtualnej, w aplikacji Teams, 21 lutego 2024 r. (środa) o godzinie 17:00 i potrwa do godz. 20.00.

Będziemy dyskutować o tym,

  • jakie wyzwania stoją dziś przed edukacją artystyczną w szkole
  • w jaki sposób sztuka wpływa na rozwój uczennic i uczniów
  • co zrobić, by nie były to tylko lekcje „do zaliczenia”, ale by pomagały osiągać osobisty sukces, budować wewnętrzną wartość i aby otwierały uczennice i uczniów na zadowolenie z odkrywania nowych rzeczy w świecie sztuki i w sobie samych.

Chcemy, by efektem debaty było wypracowanie wniosków i rekomendacji mogących pomóc w przeprowadzaniu zmian w edukacji plastycznej, czy szerzej - artystycznej. Zmian koniecznych i zarazem możliwych do realizacji.

Nasze zaproszenie kierujemy do nauczycielek i nauczycieli, którzy angażują się w edukację artystyczną na wszystkich poziomach szkół, również szkół artystycznych; do animatorek i animatorów w ośrodkach kultury, w muzeach, kołach teatralnych, kulturalnych i plastycznych; do osób pracujących jako metodycy; do społeczników i polityków oraz do wszystkich, którzy czują się związani z edukacją artystyczną i kulturalną.

Aby móc uczestniczyć w debacie należy:

  • w przypadku nauczycieli z Warszawy - zapisać się na szkolenie WCIES dostępne pod linkiem:

https://kursy.wcies.edu.pl/pl/a/Debata-nauczycieli-edukacji-artystycznej-o-roli-tworczosci-i-sztuki-w-tworzeniu-dobrostanu-czlowieka-w-tym-ucznia-i-nauczyciela

  • w przypadku osób z innych miejscowości - wypełnić ankietę dostępną pod linkiem:

https://forms.gle/QkHdZ9hGm87SXHVX6

W załączniku pod tą informacją znajdziecie Państwo szczegółową tematykę dyskusji i robocze pytania, na które wspólnie poszukamy odpowiedzi.

Serdecznie zapraszamy na to ważne wydarzenie!

Na ewentualne pytania odowie Państwu pomysłodawczyni i koordynatorka wydarzenia, Katarzyna Jasińska, katarzyna.jasinska@wcies.edu.pl