null

#STOPBAZGROŁOM - rusza konkurs na projekt muralu

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Zapraszamy uczennice i uczniów do wzięcia udziału w konkursie na projekt muralu nawiązującego tematyką do akcji m.st. Warszawy #STOPBAZGROŁOM.
Zwycięska praca zostanie zrealizowana w przestrzeni miejskiej.

Projekt edukacyjny #stopbazgrołom trafi do 220 szkół podstawowych, 167 szkół  ponadpodstawowych, 5 ogrodów jordanowskich, 8 ognisk pracy pozaszkolnej, 
7 młodzieżowych domów kultury, pałacu młodzieży i ogniska artystycznego, czyli ponad 400 szkół i placówek edukacyjnych.

Projekt edukacyjny składa się z: 
 

 1. przeprowadzenia lekcji wychowawczych na podstawie scenariuszy „Ma być tak, jak ja chcę!” - czy w przestrzeni publicznej możemy robić wszystko?”
  Czy “wrzuta” to sztuka? - jaka jest granica pomiędzy sztuką uliczną a wandalizmem?” i dodatkowych materiałów dydaktycznych (prezentacja, literatura).

  Materiały są dostępne i aktualizowane przez Eduwarszawa.pl – strona MS Sharepoint #stopbazgrołom 

   

 2. konkursu dla uczniów i uczennic na projekt muralu  związanego z omawianym tematem #stopbazgrołom, w którym główną nagrodą będzie powstanie zwycięskiego muralu w legalnej przestrzeni Warszawy. 

  Regulamin znajduje się na stronie MS Sharepoint #STOPBAZGROŁOM

 

 

 

 

 1. projektu społecznego „Wspólne nie znaczy niczyje – wiosenne porządki” dla chętnych szkół, który będzie polegał na opiece szkoły nad wybranym pobliskim lokalizacyjnie miejscem, w którym pojawiają się nielegalne graffiti i bieżącym czyszczeniem i zamalowywaniem bazgrołów.