null

„Animal" | pokaz filmu edukacyjnego dla nauczycieli

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej Best Film oraz Entropia Słowa zapraszają dyrektorów szkół, nauczycieli, wychowawców młodzieży, pedagogów szkolnych, animatorów kultury oraz samych uczniów (młodzież 15+) na specjalny przedpremierowy pokaz edukacyjny filmu „Animal” 30 listopada (wtorek ) 2021r. o godz. 16:00 w Kinie Atlantic ul. Chmielna 33, Warszawa (sala A).

 

„Animal” to wyjątkowa opowieść dla wszystkich, którzy troszczą się o przyszłość naszej planety.

Żyjemy w obliczu zagrożenia, które naukowcy określają jako „szóste masowe wymieranie” – w ciągu ostatnich 40 lat zniknęło 60% żyjących na Ziemi kręgowców oraz 80% europejskich owadów latających.

Bella i Vipulan, dwójka nastolatków oddanych sprawie ochrony zwierząt, oraz Jane Goodall, powszechnie znana prymatolożka zajmująca się badaniami nad szympansami, zabiorą nas w podróż po całym świecie, aby pomóc nam zrozumieć, dlaczego zwierzęta giną i co możemy zrobić, żeby odwrócić tę śmiertelną tendencję. Ciekawe rozmowy, inspirujące inicjatywy i zaangażowanie młodych bohaterów dają nadzieję na lepszą przyszłość i sprawiają, że „Animal” to film unikatowy na skalę światową.

 

Scenariusz wydarzenia:
16:00 – 16:05 – przywitanie gości
16:10 – 17:15 – projekcja filmu
16:15 – 18:00 – rozmowa z zaproszonymi Gośćmi, którą poprowadzi Artur Wolski
18.05 – 18:10 – wspólne zdjęcie, wręczenie plakatów


Zgłoszenie pojedyncze:
Aby wziąć udział w wydarzeniu 30 listopada należy wypełnić formularz do 28 listopada. Liczba miejsc ograniczona. Każde zgłoszenie zostanie przez nas potwierdzone najpóźniej do 29 listopada.

Wstęp jest bezpłatny. 

UWAGA! Zaproszenie jest pojedyncze i imienne.
Pokaz jest przeznaczony tylko dla osób związanych z edukacją, animatorów kultury oraz młodzieży.

Zgłoszenie grupy:
Aby zgłosić udział grupy w wydarzeniu 30 listopada należy wysłać zgłoszenie do 28 listopada na adres zgloszenia@entropiaslowa.email. W zgłoszeniu należy podać następujące informacje: Pełna nazwa i adres placówki edukacyjnej, Imię i nazwisko opiekuna, liczba osób, wiek (klasa/rocznik) uczniów, dane kontaktowe. Każde zgłoszenie zostanie przez nas potwierdzone najpóźniej do 29 listopada.

Specjalne pokazy przedpremierowe dla grup szkolnych odbędą się 25 listopada z okazji DNIA BEZ FUTRA. Zapraszamy do kina z klasami.

Nasze wydarzenie będzie się odbywało w rygorze sanitarnym. Zgodnie z aktualizowanymi przepisami związanymi z Covid 19. O każdej ewentualnej zmianie powiadomimy w stosownym czasie i z wyprzedzeniem.

Wydarzenie będzie rejestrowane video i foto.

Przybycie na uroczystość wiąże się z automatyczna zgodą na wykorzystanie wizerunku podczas rejestracji foto i video.