null

Projekt CoMobility – czy znając motywacje i nawyki transportowe mieszkańców to wszystko, czego potrzebujemy, żeby zmieniać transport w mieście?

Drukuj otwiera się w nowej karcie
zdjęcie ilustracyjne
Autor: Urząd m.st. Warszawy

Korpus analityków miał przyjemność uczestniczyć, na zaproszenie zespołu badawczego, w seminarium poświęconym dyskusji nad pierwszymi wynikami badań projektowych dotyczących zwyczajowo wybieranych sposobów przemieszczania się po mieście przez mieszkańców Warszawy. Badacze badają i analizują to, jak wybory te wpływają na ruch drogowy i jakość powietrza. Badania dotyczą trzech warszawskich szkół zlokalizowanych w Śródmieściu, Targówku i Wawrze.

W projekcie badacze sięgają do wiedzy, doświadczeń, łącząc metody z różnych dyscyplin nauki. Z jednej strony analizowane są postawy, motywacje i indywidualne wybory osadzając je w różnym kontekście społecznym i przestrzennym w odniesieniu do dotychczasowych założeń i technicznych aspektów planowania systemów transportowych.

Szerokie, interdyscyplinarne podejście, łączenie różnych metod badawczych, uważne analizowanie różnych czynników i uwarunkowań, angażowanie mieszkańców prowadzą do pierwszych wniosków i rekomendacji.

Zapraszamy do lektury i śledzenia kolejnych etapów projektu https://comobility.edu.pl/
My będziemy.      

zdjęcie ilustracyjne