null

„Konferencja: Życie w mieście – na co pandemia otworzyła nam oczy”

Drukuj otwiera się w nowej karcie
zdjęcie ilustracyjne
Autor: Urząd m.st. Warszawy

18 maja 2022 r. w Centrum Nauki Kopernik odbyła się zorganizowana przez Urząd m.st. Warszawy konferencja dotycząca wpływu pandemii covid na funkcjonowanie miasta. Konferencja była wydarzeniem towarzyszącym XI Światowemu Forum Miejskiemu (WUF11) i była objęta patronatem Unii Metropolii Polskich.

Do omówienia tego co się zadziało w tym czasie zaprosiliśmy ekspertów z różnych środowisk, w szczególności naukowych, samorządowych, biznesowych oraz organizacji pozarządowych.
 

Popatrzyliśmy na miasto jako na żywy organizm, w którym zmiany w jednym obszarze oddziałują na inne sfery funkcjonowania miasta. Taka spojrzenie jest szczególnie potrzebne w sytuacjach nagłych zdarzeń, kryzysowych. Dyskusje toczyły się  wokół tego jak Warszawa  przez 2 lata dbała o bezpieczeństwo swoich mieszkańców podczas pandemii. W tym czasie miasto musiało zmienić swój sposób funkcjonowania - na , szybki i bezpieczny dla wszystkich, zarówno mieszkańców jak i swoich pracowników.


Jak tego dokonaliśmy, co z nami zostanie po tym trudnym czasie, a co powróci do stanu sprzed 2 lat? Czego nas ten czas nauczył, jakie lekcje odrobiliśmy, z czym dalej się zmagamy i co chcemy żeby zostało?
 

Ze względu na obszerność tematu rozmowy toczyły się w ramach trzech równoległych ścieżek tematycznych: mieszkańcy, biznes oraz przestrzeń. Rozmowy prowadzone były pod czujnym okiem moderatorów: Artura Celińskiego, Bogny Świątkowskiej, Piotra Żakowieckiego.

Podczas konferencji Korpus analityków m.st. Warszawy zaprezentował główne wnioski z raportu pt. "Warszawa w czasie pandemii Covid-19".

zdjęcie ilustracyjne
Zobacz galerię (2 zdjęć)
zdjęcie ilustracyjne