null

Sala ślubów w Dzielnicy Praga-Północ

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Sala ślubów przy siedzibie USC mieszczącej się w zabytkowym budynku dawnej Komory Wodnej, powstałej w latach 1824-1825. Na tympanonie zwieńczającym gmach znajduje się płaskorzeźba dłuta Tomasza Accardiego przedstawiająca Neptuna na rydwanie zaprzężonym w konie o rybich ogonach.

Od 26 czerwca 2021 r. w uroczystości może uczestniczyć 28 osób, w tym para młoda i świadkowie. Do liczby uczestników uroczystości nie wlicza się osób zaszczepionych, przeciw Covid-19, tj. po przyjęciu pełnej dawki szczepionki - obowiązuje potwierdzenie w formie elektronicznej lub papierowej. Wszyscy obowiązani są do zakrywania, przy pomocy maseczki, nosa i ust. Zwolniona z tego obowiązku jest para młoda podczas zawierania małżeństwa.

Uroczysty charakter wnętrza sali ślubów o stonowanej kolorystyce podkreślają stylowe meble. 40 miejsc siedzących (sala mieści ok. 80 gości). Podjazd dla osób niepełnosprawnych.

Ceremonie ślubne odbywają się w soboty w godzinach 10.00-17.30 oraz w indywidualnie ustalonym dniu tygodnia w godzinach pracy urzędu. Ustalenie terminu ślubu następuje po złożeniu kompletu dokumentów przez narzeczonych.

 

Z archiwum USC
Zobacz galerię (6 zdjęć)
Z archiwum USC
Z archiwum USC
Z archiwum USC
Z archiwum USC. Widok sali
Sala ślubów na Pradze Północ przy ul. Kłopotowskiego 1/3

Sprawdź lokalizację na mapie