null

Pałac Ślubów – sala ślubów na II piętrze

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Pałac Ślubów położony na osi Traktu Królewskiego jest jednym z najbardziej znanych miejsc na mapie Warszawy.

Pałac Ślubów, który w czasach panowania Stanisława Augusta Poniatowskiego mieścił pracownię malarza królewskiego Marcello Baciarellego – stąd do dziś określany jest mianem Bacciarellówki – od lipca 1969 roku jest stołecznym, najbardziej reprezentacyjnym miejscem, gdzie odbywają się ceremonie zawarcia związku małżeńskiego. Pałac mieści dwie sale ślubów – na I i II piętrze. Są to stylowe wnętrza o bogatym wystroju z pięknymi meblami.

W sali na II piętrze zwracają uwagę odrestaurowane malowidła ścienne w pastelowej tonacji przedstawiające kwiatowe wachlarze oraz marmurowa posadzka o oryginalnej kolorystyce.

W sali jest 85 miejsc siedzących dla gości (sala mieści ok. 120 osób). Oprawa muzyczna – zarówno na żywo – skrzypce oraz organy; jak i muzyka mechaniczna – sprzęt audio wysokiej klasy. Sala klimatyzowana.

W zabytkowych podziemiach pałacu z odrestaurowanymi gotyckimi łukami i sklepieniami znajdują się dwie sale toastów. Obok marmurowych schodów zamontowano windę ułatwiającą dostęp na piętra pałacu. Pałac jest także w pełni przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. 

Ceremonie ślubne odbywają się w soboty w godzinach 11.15-18.15 oraz w indywidualnie ustalonym dniu tygodnia w godzinach pracy urzędu. Ustalenie terminu ślubu następuje po złożeniu kompletu dokumentów przez narzeczonych w siedzibie USC przy ul. Andersa 5, tel. 0 22 44 31 249.

Uwaga! Wjazd na plac Zamkowy dla samochodu z parą młodych tylko z przepustką (Zarządzenie nr 4143/2010 Prezydenta m.st. Warszawy z dnia 29 stycznia 2010 r. w sprawie wjazdu w strefę objętą zakazem ruchu oraz ograniczonym postojem na terenie Starego i Nowego Miasta oraz Placu Zamkowego).

 

Z archiwum USC
Zobacz galerię (8 zdjęć)
Z archiwum USC
Z archiwum USC
Z archiwum USC
Z archiwum USC
Z archiwum USC
Archiwum USC. Widok na Pałac Ślubów
Sala ślubów w Pałacu Ślubów przy placu Zamkowym

Sprawdź lokalizację na mapie