null

Pałac Ślubów – sala ślubów na I piętrze

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Staromiejski Pałac Ślubów – sala ślubów na I piętrze

Pałac Ślubów, który w czasach panowania Stanisława Augusta Poniatowskiego mieścił pracownię malarza królewskiego Marcello Baciarellego – stąd do dziś określany jest mianem Bacciarellówki – od lipca 1969 roku jest najbardziej znanym miejscem w stolicy dla ceremonii zawarcia związku małżeńskiego. Pałac mieści dwie sale ślubów – na I i II piętrze. Są to stylowe wnętrza o bogatym wystroju z pięknymi meblami.

Sala na I piętrze to wnętrze kameralne – jest w niej 21 miejsc siedzących dla gości (sala mieści ok. 40 osób). Lustrzana ściana odbija widok na bulwary wiślane oraz samą rzekę z Mostem Śląsko-Dąbrowskim. Ciepłym akcentem tego wnętrza, który dodaje przytulności, jest drewniana mozaikowa posadzka.

Oprawa muzyczna – zarówno na żywo – skrzypce oraz organy; jak i muzyka mechaniczna – sprzęt audio wysokiej klasy. Sala klimatyzowana.

W zabytkowych podziemiach pałacu z odrestaurowanymi gotyckimi łukami i sklepieniami znajdują się dwie sale toastów. Obok marmurowych schodów zamontowano windę ułatwiającą dostęp na piętra Pałacu. Pałac jest także w pełni przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Ceremonie ślubne odbywają się w soboty w godzinach 10.00-17.30 oraz w indywidualnie ustalonym dniu tygodnia w godzinach pracy urzędu. Ustalenie terminu ślubu następuje po złożeniu kompletu dokumentów przez narzeczonych w siedzibie USC przy ul. Andersa 5, tel. 22 44 31 249.

Uwaga! Wjazd na plac Zamkowy dla samochodu z parą młodych tylko z przepustką (Zarządzenie nr 4143/2010 Prezydenta m.st. Warszawy z dnia 29 stycznia 2010 r. w sprawie wjazdu w strefę objętą zakazem ruchu oraz ograniczonym postojem na terenie Starego i Nowego Miasta oraz Placu Zamkowego).

 

Z archiwum USC
Zobacz galerię (7 zdjęć)
Z archiwum USC
Arciwum USC
Arciwum USC
Widok na Pałac Ślubów
Sala ślubów w Pałacu Ślubów przy placu Zamkowym

Sprawdź lokalizację na mapie