null

Ograniczenia obsługi klientów USC

Drukuj otwiera się w nowej karcie

<p>Ograniczenia obsługi klientów USC m.st. Warszawy w związku z zagrożeniem koronawirusem SARS-CoV-2</p>

Ograniczenia obsługi klientów USC m.st. Warszawy w związku z zagrożeniem koronawirusem SARS-CoV-2

Zmiany w pracy  Urzędu Stanu Cywilnego

od poniedziałku, 16 marca do odwołania zamknięte będą siedziby Urzędu Stanu Cywilnego m.st. Warszawy na Ochocie, Bielanach, Białołęce, Wilanowie, Wesołej i Woli. W Sekcji Obrotu Zagranicznego przy ul.T.Chałubińskiego 8 oraz w Wydziale Archiwalnych Ksiąg Stanu Cywilnego, ul.Smyczkowa 14, nie będzie można załatwiać spraw osobiście.

Urząd Stanu Cywilnego m.st. Warszawy od poniedziałku 16 marca, będzie działał w ograniczonym zakresie. Mieszkańcy będą mogli załatwić wyłącznie sprawy dotyczące rejestracji urodzeń i zgonów. Z kolei informacje związane z zawarciem małżeństwa będą udzielane tylko telefonicznie i mailowo. Wnioski dotyczące rejestracji zagranicznych dokumentów stanu cywilnego mogą być składane wyłącznie drogą pocztową, natomiast pozostałe wnioski, np. o wydanie odpisów aktów stanu cywilnego, o zmianę imienia i nazwiska, o sprostowanie lub uzupełnienie aktów stanu cywilnego można składać listownie lub przez platformę e-PUAP (dla osób posiadających profil zaufany).

Zaplanowane uroczystości zawarcia związku małżeńskiego będą odbywały się zgodnie z harmonogramem wyłącznie z udziałem pary młodej i świadków.