null

Zgłoszenia do 8. edycji miejskiego programu akceleracyjnego Warsaw Booster'21

Drukuj otwiera się w nowej karcie
19.08.2021 00:00 - 05.09.2021 23:59
grafika wydarzenia

Warszawa zaprasza stołeczne start-upy do kolejnej edycji programu Warsaw Booster. W tegorocznej odsłonie do programu mogą zgłaszać się firmy pracujące nad rozwiązaniami z zakresu smart city i zrównoważonego rozwoju. Udział w programie można zgłaszać do 5 września br. za pośrednictwem strony www.warsawbooster21.pl.

Warsaw Booster to zaplanowany na dwanaście tygodni program wspierający młode firmy technologiczne w doskonaleniu kompetencji biznesowych. Uczestnicy mają szansę otrzymać indywidualne i dopasowane do ich najpilniejszych potrzeb wsparcie mentorów i doradców. W programie uczestniczyć będzie ponad 50 partnerów, wśród których są międzynarodowe korporacje, polskie firmy, administracja publiczna i organizacje pozarządowe. Wszystkie one wesprą program wiedzą i doświadczeniem ekspertów. Warunkiem do zakwalifikowania się programu jest prowadzenie działalności lub zamiar prowadzenia działalności w Warszawie, nie dłużej jednak niż 3 lata.

W obecnej fazie Warsaw Booster’ 21 zostaną wyłonione najlepsze projekty bazujące na technologiach takich jak sztuczna inteligencja (AI), internet rzeczy (IoT), analiza wielkich zbiorów danych (big data), przetwarzanie danych w chmurze obliczeniowej (cloud computing), uczenie maszynowe (machine learning), wirtualna rzeczywistość (VR) i rozszerzona rzeczywistość (AR). Do trzech zwycięskich startup’ów trafią nagrody finansowe o łącznej wartości 87 500 zł, które ufunduje miasto stołeczne Warszawa.

Kluczowe w bieżącej odsłonie programu będą innowacje, które wyjdą naprzeciw misji stolicy, którą jest stworzenie idealnego miejsca do życia. Dlatego będą poszukiwane rozwiązania w obszarach poprawiających jakość i wygodę życia warszawiaków i warszawianek, a także takich, których sednem będzie wyjście naprzeciw wyzwaniom środowiskowym. Pogrupowano je w kategorie: transport i infrastruktura komunikacyjna miasta, jakość życia w mieście: planowanie miasta i dbanie o mieszkańców, zasoby naturalne Warszawy: ochrona środowiska, zanieczyszczenie i zrównoważona energia, a także kapitał miasta Warszawa: usługi publiczne, zasoby oraz administracja.