null

Trwa 6. edycja konkursu na najlepsze prace dyplomowe o Warszawie

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Jesteś autorem pracy magisterskiej lub rozprawy doktorskiej i obroniłeś ją w 2020 r. na stołecznej uczelni? Weź udział w konkursie o Nagrodę Prezydenta m.st. Warszawy za najlepsze prace dyplomowe o rozwoju miasta. Zgłoszenia można przesyłać elektronicznie do 29 marca 2021 r.

– Od 2016 r. zachęcamy młodych badaczy do dialogu na temat rozwoju stolicy oraz wspieramy ich zainteresowania badawcze Warszawą, a dzięki konkursowi mają możliwość zaprezentowania wyników swoich prac. Celem Nagrody jest włączenie studentów i doktorantów we współtworzenie tożsamości miasta – tak, by Warszawa stawała się coraz lepszym miejscem do życia – mówi Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy.

O nagrodę mogą się ubiegać autorzy prac reprezentujących wszelkie dziedziny i dyscypliny naukowe. Ważne, by prace były obronione w 2020 roku na warszawskich uczelniach.

Przy ocenie prac bierzemy pod uwagę:

- umieszczenie problemu badawczego w kontekście rozwoju Warszawy;
- wartość naukową pracy, w tym ogólną metodologię i sposób ujęcia problemu;
- wartość społeczną, tj. wpływ wyników i wniosków badawczych  na rozwój Warszawy w przypadku ich zastosowania;
- praktyczną możliwość wykorzystania wyników i wniosków badawczych w przedsięwzięciach realizowanych przez m.st. Warszawę.

Nagrody przyznamy w dwóch kategoriach:

- rozprawy doktorskie – nagroda główna wynosi 15 tys. złotych oraz trzy wyróżnienia – po 6 tys. złotych;
- prace magisterskie - laureat nagrody głównej otrzyma 7 tys. złotych, a autorzy trzech wyróżnionych prac – po 3 tys. złotych.

Prace można zgłaszać do 29 marca drogą mailową na adres: naukowa@um.warszawa.pl.

Formularz zgłoszeniowy wraz z podpisami i wymagane w regulaminie załączniki powinny być zapisane w formacie pdf. Jeśli waga dokumentów przekracza 10 MB, należy zapisać je w postaci linku do plików umieszczonych na dysku internetowym (tzw. chmurze). Zastrzegamy możliwość poproszenia o dostarczenie podpisanej wersji papierowej formularza zgłoszeniowego we wskazanym terminie.

Szczegółowe informacje o konkursie można uzyskać:
- pod adresem mailowym: naukowa@um.warszawa.pl,
- telefonicznie: 22 325 86 11, 22 443 34 72 od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00.

Regulamin konkursu oraz wzór formularza zgłoszeniowego można pobrać ze strony https://www.um.warszawa.pl/NP.