null

Warszawa funduje stypendia dla doktorantów

Drukuj otwiera się w nowej karcie
budynek uniwersytetu warszawskiego

Wystartował nabór do 3. edycji miejskiego programu stypendialnego dla młodych naukowców, których obszarem badań jest stolica. Warszawa przyzna roczne stypendia w kwocie do 30 tys. zł na projekty badawcze związane z funkcjonowaniem i rozwojem miasta. Nabór wniosków trwa do 24 czerwca.

– Chcemy aby Warszawa była najlepszym miejscem do życia, dlatego stawiamy na współpracę i dialog. W tym celu postanowiliśmy wykorzystać wiedzę i potencjał młodych badaczy, którzy naukowo zajmują się sprawami miasta. Dzięki naszym stypendiom doktoranci ze stołecznych uczelni mogą rozwijać swoje zainteresowania Warszawą i otrzymać wsparcie nie tylko finansowe, ale i merytoryczne – mówi Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy.

Warszawa uruchomiła program stypendialny dla doktorantów w 2019 roku. O wsparcie finansowe w wysokości 30 tys. zł mogą ubiegać się wszyscy doktoranci warszawskich uczelni, którzy w swojej pracy badawczej chcą podjąć tematykę miasta stołecznego. Poza wsparciem finansowym naukowcy otrzymują również opiekę merytoryczną. Dzięki współpracy ze specjalistami z miasta, doktoranci mają dostęp do niezbędnych danych i informacji o funkcjonowaniu Warszawy.

– Bardzo istotne jest dla nas to, żeby prace badawcze odpowiadały na konkretne potrzeby i wyzwania, przed którymi stoi Warszawa. Dlatego przy naborze do każdej edycji przygotowujemy listę obszarów tematycznych, które są dla nas istotne z punktu widzenia przyjętej strategii rozwoju miasta oraz które wymagają naukowej podstawy do podjęcia jak najlepszych decyzji – podkreśla prezydent.

Nabór zgłoszeń na stypendia dla doktorantów warszawskich uczelni trwa do 24 czerwca za pośrednictwem strony: https://stypendia.um.warszawa.pl/

Więcej informacji na temat programu oraz wykaz obszarów badawczych, w których Warszawa prowadzi nabór na stypendia doktoranckie, znajduje się na stronie: http://www.um.warszawa.pl/sdd

Program stypendiów dla doktorantów jest elementem projektu „Naukowa Warszawa”, którego celem jest zwiększenie zaangażowania potencjału warszawskiej społeczności akademickiej we wspieraniu wiedzą ekspercką decyzji i działań miasta.

Działanie to wpisuje się w realizację celu 4.1. Rozwijamy nasz twórczy potencjał.