null

Startuje program doradczy Academy_Smolna#2021

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Warsztaty i uśmiechnięci ludzie

Po raz kolejny wychodzimy z inicjatywą wsparcia osób przedsiębiorczych poprzez uruchomienie kolejnej edycji programu doradczego Academy_Smolna #2021.

W ramach programu warszawscy przedsiębiorcy mogą otrzymać pakiet wsparcia w postaci bezpłatnych usług doradczych z dziedziny prawa, księgowości i biznesu. Ze wsparcia mogą skorzystać nie tylko działające już podmioty, ale również osoby, które mają pomysł na swój biznes i zamierzają w niedalekiej przyszłości założyć swoją firmę.

- Przedsiębiorcy codziennie mierzą się z szeregiem wyzwań, a w dobie pandemii mają do czynienia z takimi, których wcześniej się nie spodziewali. W pandemicznej rzeczywistości doszło do sytuacji, gdy część przedsiębiorców walczy o utrzymanie swoich firm, a jednocześnie ta nowa rzeczywistość stworzyła niespodziewane możliwości dla innowacyjnych debiutantów. Celem miasta jest wsparcie obu tych grup - zarówno istniejących firm jak i tych, którzy dopiero planują założyć swoją działalność i rozważają różne możliwości - wyjaśnia  Karolina Zdrodowska, dyrektor-koordynator ds. przedsiębiorczości i dialogu społecznego w warszawskim ratuszu.

Miasto stołeczne Warszawa do realizacji programu wybrało Startup Academy - profesjonalny podmiot posiadający wieloletnie doświadczenie we wspieraniu rozwoju działalności startupów oraz tworzenia ekosystemu przedsiębiorczości. Specjaliści ze Startup Academy zapewnią aż 680 godzin specjalistycznego wsparcia oraz 70 godzin mentoringu. Doradztwo podzielone zostało tematycznie.

W poniedziałki będą się odbywać konsultacje w zakresie usług księgowych - specjaliści doradzą, jakie są najkorzystniejsze formy prowadzenia działalności gospodarczej, przybliżą kwestie podatkowe oraz innych obowiązkowych świadczeń, ale również podpowiedzą jak skorzystać z dostępnych ulg podatkowych, np. IP Box.

We wtorki będą się odbywać konsultacje prawne, w ramach których prawnicy wyjaśnią kwestie przepisów regulujących prowadzenie działalności gospodarczej - niezależnie od jej formy. Objaśnią też, w jaki sposób zabezpieczyć swój podmiot, zawierając umowy z kontrahentami, partnerami czy inwestorami.

Z kolei środy i czwartki będą przeznaczone na wsparcie biznesowe
w zakresie testowania i rozwoju pomysłów na biznes, konstruowania oferty sprzedażowej, zarządzania zespołem czy pozyskiwania środków na dalszy rozwój przedsiębiorstwa.

Ze względu na pandemię konsultacje będą odbywać się on-line.

Osoby zainteresowane mogą zapisać się na wybrane przez siebie konsultacje za pośrednictwem strony Centrum Przedsiębiorczości Smolna www.firma.um.warszawa.pl.

Program zakończy się w grudniu 2021 r. Projekt Academy_Smolna#2021 finansowany jest z budżetu m.st. Warszawy.

Działanie to wpisuje się w realizację celu 4.2. Generujemy innowacje.