null

Raport o stanie miasta 2018 r.

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Szanowni Państwo,

Warszawa to my, jej mieszkańcy. Wspólnie tworzymy żywy i skomplikowany organizm społeczny – prawie dwumilionową metropolię. Im więcej o naszym mieście wiemy, im lepiej je rozumiemy, tym bardziej chcemy się angażować w jego życie. Dlatego z przyjemnością oddaję w Państwa ręce „Raport o stanie miasta” – dokument opisujący, jak Warszawa realizowała swoje zadania w 2018 roku i jak starała się zagwarantować mieszkańcom coraz lepszą jakość życia.

Z raportu dowiecie się na przykład, ile w Warszawie jest szkół i ilu uczniów, ilu pasażerów przewozi Warszawski Transport Publiczny, jaką część miasta zajmują tereny zieleni oraz ile kosztowało utrzymanie ulic. Raport opisuje zaangażowanie Warszawy w kulturę, wylicza największe inwestycje, ale pokazuje także zaangażowanie instytucji miejskich w rozwój społeczeństwa obywatelskiego.

W jednym miejscu, w sposób przystępny i – mam nadzieję – interesujący dla czytelników, zgromadziliśmy setki takich informacji. Raport pokazuje Warszawę taką, jaką była w roku 2018. Wskazuje, z czego możemy być dumni, ale też obszary, w których musimy zrobić więcej. Jeszcze lepszy transport publiczny, więcej zieleni, skuteczniejsza walka ze smogiem – to kilka spośród priorytetów na kolejne lata.

Jestem przekonany, że następne edycje „Raportu o stanie miasta” pokażą, co zrobiliśmy dla rozwoju naszego miasta. Warszawa z każdym mijającym rokiem będzie coraz bardziej nowoczesnym i przyjaznym miejscem do życia. Dla wszystkich.

Rafał Trzaskowski

Prezydent m.st. Warszawy

Załączniki: