null

Pierwsze spotkanie Korpusu analityków za nami

Drukuj otwiera się w nowej karcie
kobieta i mężczyzna siedzą na scenie i prowadzą spotkanie

Wczoraj odbyło się pierwsze z cyklicznych co miesięcznych spotkań Korpusu. Każde spotkanie, poza omawianiem bieżących spraw, będzie okazją do dzielenia się specjalistyczną wiedzą między członkami Korpusu. Pierwsze spotkanie w dużej mierze miało charakter organizacyjny.

Korpus składa się z 55 osób, które zaczynają dopiero się poznawać. Współpraca w tak dużym zespole wymaga ustalenia podstawowych kwestii organizacyjnych czy komunikacyjnych. Dlatego w pierwszej części spotkania omówiliśmy przygotowywane zarządzenie o sposobie funkcjonowania Korpusu, zakres przedmiotowy regulaminu Korpusu oraz strukturę formularza osobowego członków Korpusu. Wszystko to pozwoli nam zebrać niezbędną wiedzę do sprawnego organizowania późniejszej pracy.

Spotkanie było też czasem dyskusji i odpowiedzi na pytania uczestników o plany na najbliższe tygodnie. A będzie się działo, ponieważ już w styczniu czekają nas warsztaty analityczne prowadzone przez jednego z Partnerów Korpusu, Uniwersytet Warszawski. Warsztaty będę skupione wokół tematu pandemii i jej skutków dla różnych wymiarów funkcjonowania miasta. Efektem pracy będzie raport, którego wyniki planujemy zaprezentować na wiosennej konferencji poświęconej tej tematyce. Wyraźnie wyczuwalna była w powietrzu chęć i gotowość do działania, o czym mogą świadczyć liczne pomysły uczestników Korpusu dotyczące zagadnień, które powinny znaleźć się w planowanych analizach.  

Ożywiona merytoryczna dyskusja dotycząca pracy Korpusu dobrze nastroiła wszystkich do drugiej części spotkania, w której mogliśmy wysłuchać błyskotliwego wykładu dotyczącego statystyki pod wiele mówiącym tytułem „Statystyka. Najbardziej niekochane dziecko dyscyplin naukowych (a niesłusznie!)”. Do tego, że niczego w życiu nie potrzebujemy tak bardzo jak właśnie statystyki, starała się przekonać nas Janina Bąk, która nie tylko w leki sposób przeprowadziła nas przez kluczowe pułapki i meandry statystyki, ale sprawiła, że czekamy na dalszy ciąg opowieści statystycznych.     

uczestnicy spotkania, kilkadziesiąt osób siedzi na krzesłach
Zobacz galerię (4 zdjęć)
kamera nagrywająca spotkanie
uczestnicy spotkania, mężczyzna zabiera głos
Kobieta przedstawia prezentację