null

Nowoczesna szkoła zawodowa na Targówku już działa

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Przy ul. Wysockiego 51 działa już nowoczesna i doskonale wyposażona szkoła zawodowa. W środę, 10 marca, nową siedzibę Zespołu Szkół nr 34 odwiedziła wiceprezydent Renata Kaznowska.

Systematycznie rozwijamy szkolnictwo zawodowe i dbamy o jego zaplecze dydaktyczne. Doskonałym przykładem jest placówka przy ul. Wysockiego 51, gdzie w miejsce starych warsztatów mechanicznych powstała właśnie nowoczesna szkoła zawodowa. Pierwsza taka w stolicy od blisko 30 lat - mówi Renata Kaznowska, zastępca prezydent m.st. Warszawy.

Budynek dawnych warsztatów przeszedł gruntowną metamorfozę - wymieniono dachy i niektóre elementy konstrukcji, zmieniono rozkład pomieszczeń, obiekt został też gruntownie docieplony i przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Powstała nowoczesna, doskonale wyposażona placówka o powierzchni 3,3 tys. m2, w której znajduje się kilkanaście sal lekcyjnych, dwie pracownie fryzjerskie, pracownie stolarskie i budowlane, pracownia komputerowa oraz językowa i biblioteka. We wszystkich salach są projektory multimedialne lub monitory interaktywne, a w pracowniach informatycznej i językowych - nowy sprzęt komputerowy.

Szkoła ma także świetne zaplecze sportowe: salę gimnastyczną o powierzchni blisko 300 m2, nowocześnie wyposażoną siłownię w budynku i zewnętrzną oraz wielofunkcyjne boisko do koszykówki i siatkówki.

Koszt adaptacji wyniósł 22,8 mln zł.

Obecnie to siedziba Zespołu Szkół nr 34 im. Mieszka I - m.in. Technikum nr 30, Branżowej Szkoły I stopnia nr 41 oraz Branżowej Szkoły II stopnia nr 1. W placówce uczy się ponad pięciuset uczniów. Młodzież z technikum kształci się w zakresie budownictwa, technologii drewna i usług fryzjerskich, a w szkole branżowej – montażu zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie.

Systematycznie rozwijamy szkolnictwo zawodowe w stolicy – wprowadzamy innowacyjne programy nauczania, współpracujemy z uczelniami i renomowanymi firmami oraz inwestujemy w bazę dydaktyczną.

Nasze technika i branżowe szkoły I stopnia kształcą w sposób nowoczesny i praktyczny. I stale wzbogacają swoją ofertę o nowe zawody. A placówka na Targówku to jedyna szkoła w Warszawie kształcąca tak poszukiwanych na rynku stolarzy - dodaje wiceprezydent.

Działanie to wpisuje się w realizację celu 2.3. Korzystamy z usług blisko domu.