null

Nowe komunalne "M" w Ursusie

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Pierwsi mieszkańcy bloku komunalnego przy ul. Zagłoby w Ursusie odebrali właśnie klucze do mieszkań z rąk prezydenta Rafała Trzaskowskiego.

Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy: "Zgodnie z zapowiedziami budowa nowych „M” przyspiesza. W bloku przy ul. Zagłoby zamieszkają aż 84 rodziny. To kolejne miejskie lokale oddawane w tej kadencji. Już wkrótce klucze odbiorą kolejni lokatorzy – tym razem po prawej stronie Wisły: na Targówku, Pradze i w Wawrze." W budynku przy ul. Zagłoby 17 powstały 84 mieszkania o wielkości od 29,7 m2 do ok. 67,5 m2 (30 lokali jednopokojowych, 42 dwupokojowych i 12 trzypokojowych), w tym 9  przystosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych. Lokale są gotowe do zamieszkania. W bloku znajduje się podziemny parking, windy oraz wózkownia w każdej klatce schodowej. Dodatkowo budynek został wyposażony w instalację sygnalizacji przeciwpożarowej SSP. Koszt inwestycji to 22,5 mln zł.

Wsparcie dla najbardziej potrzebujących

W środę, 22 stycznia klucze do nowych mieszkań komunalnych odebrały z rąk prezydenta Warszawy trzy rodziny. Między innymi rodzina uchodźców, uczestnicząca w Programie Społecznej Agencji Najmu Habitat For Humanity. Dzięki wsparciu mieszkaniowemu i społeczno–zawodowemu uzyskanemu w ramach SAN HFH, ścisłej współpracy z Ośrodkiem Pomocy Społecznej Dzielnicy Ursus oraz aktywności i determinacji uczestników, rodzina ustabilizowała własną sytuację życiową, czego efektem jest m.in. uzyskanie najmu lokalu przy ulicy Zagłoby. Miasto Stołeczne Warszawa współpracuje z Fundacją Habitat For Humanity od lutego 2018 roku. Wspólne działania są kontynuowane na podstawie Umowy o współpracy aneksowanej 16 lipca 2019 roku. Działanie to wpisuje się w realizację celu 2.1. Mamy dostęp do szerokiej oferty mieszkań. Więcej informacji Mieszkańcy bloku komunalnego przy ul. Zagłoby odebrali klucze do mieszkań z rąk prezydenta Rafała Trzaskowskiego