null

Nowa pętla autobusowa na Woli

Drukuj otwiera się w nowej karcie
schemat nowej pętli młynów

Jeszcze w tym roku autobusy Warszawskiego Transportu Publicznego na Woli zatrzymają się na nowej pętli przy ulicy Ostroroga. Zarząd Transportu Miejskiego podpisał umowę na budowę pętli.

Nowa pętla powstanie przy skrzyżowaniu ulicy Ostroroga z Wawrzyszewską. To miejsce wskazują zapisy miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Nowa pętla będzie miała dwa perony o długości 60 i 40 m. Staną tam dwa autobusy 12-metrowe i trzy 18-metrowe. Wybudowane zostaną nowe chodniki i parking dla rowerów. Będą wiaty i miejsca do zamontowania czterech ładowarek dla autobusów elektrycznych. Infrastruktura pętli będzie dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami – zostaną zamontowane pasy prowadzące i pola uwagi.

Budowa pętli to nie wszystko. W ramach tej samej inwestycji przebudowany zostanie odcinek ulicy Ostroroga. Będzie bezpieczniej, a korzystanie z Warszawskiego Transportu Publicznego dogodniejsze. Para nowych przystanków autobusowych planowana jest przy skrzyżowaniu ulicy Ostroroga z Wawrzyszewską. Przystanki, które dziś znajduja się przy siedzibie Żandarmerii Wojskowej, zostaną przeniesione bliżej bramy Cmentarza Powązkowskiego. Jednocześnie w sąsiedztwie nowych i przeniesionych przystanków zostaną wybudowane nowe przejścia dla pieszych z azylami.

Obecna pętla Młynów przy ul. Płockiej jest za mała, aby pomieścić kilka autobusów przegubowych. Kończące i zaczynające na niej kursy autobusy linii 106 i 136 oraz przejeżdżające przez nią autobusy linii 103 przeniesiemy na nową pętlę. Zgodnie z umową, pętla ma być gotowa w grudniu tego roku.

Działanie to wpisuje się w realizację celu 3.3. Korzystamy z przyjaznego systemu transportowego.