null

Konsultacje społeczne Programu sportowo blisko domu

Drukuj otwiera się w nowej karcie
04.06.2021 00:00 - 25.06.2021 23:59
spotkanie konsultacyjne

Biuro Sportu i Rekreacji wspólnie z Centrum Komunikacji Społecznej otwierają konsultacje społeczne „Programu sportowo blisko domu do 2025 roku” do celu 2.2. Strategii #Warszawa2030. Konsultacje trwają od 4 do 25 czerwca 2021.

Aktywność fizyczna każdego z nas jest ważna w życiu codziennym. Wpływa nie tylko na dobrą kondycję, ale też poprawia zdrowie i umysł. Nie bez powodu mówi się dziś o dobrostanie, na który składają się zdrowie psychiczne i sprawność fizyczna, w utrzymaniu których znaczącą rolę odgrywa stała umiarkowana aktywność fizyczna.

Chcemy rozwijać aktywność fizyczną mieszkańców i zachęcać wszystkich do jej częstego uprawiania w odpowiednio wybranej dla siebie formie. Rozumiemy, że do tego potrzebna jest wysoka jakość i powszechna dostępność miejsc aktywności fizycznej, zajęć i imprez sportowo-rekreacyjnych oraz informacji o nich. Istotna jest także świadomość korzyści płynących z aktywności fizycznej i zdrowego trybu życia.

Aby to osiągnąć przygotowaliśmy Program sportowo blisko domu do 2025 roku. Z projektem programu możesz zapoznać się tutaj: www.konsultacje.um.warszawa.pl/sportowo_blisko_domu(otwiera się w nowej karcie)

- Czy działania, które wskazaliśmy w Programie są wystarczające do osiągnięcia zamierzonych celów? Czy powinniśmy je uzupełnić lub przeformułować?

- Czy nasz pomysł tworzenia i ulepszania stref rekreacyjno-sportowych blisko miejsc zamieszkania w otwartej przestrzeni (np. skwery, podwórka, parki, ciągi komunikacyjne) jest słuszny?

- Czy otwarcie boisk szkolnych zwiększy Państwa codzienną aktywność fizyczną?

- Czy informacja o ofercie sportowo-rekreacyjnej na stronie internetowej miasta oraz w ośrodkach sportu i rekreacji i innych instytucjach miejskich w dzielnicach spełni Państwa oczekiwania?

- Czy zajęcia sportowo-rekreacyjne dla konkretnych grup odbiorców, np. dla kobiet, dla seniorów, dla osób z niepełnosprawnościami zachęcą Państwa do stałej aktywności fizycznej?

W konsultacjach można wziąć udział w następujący sposób:

 1. Podczas spotkania on-line:

- 14 czerwca 2021 (poniedziałek), godz. 17:00–19:00. Aby skorzystać z tej opcji należy zgłosić się na konsultacje.sport@um.warszawa.pl(otwiera się w nowej karcie). Link do spotkania oraz instrukcję prześlemy w mailu zwrotnym.

 2. Podczas dyżurów telefonicznych:

Koordynator programu dostępny jest pod nr tel. 22 443 24 87:
- 16 czerwca 2021, w godz. 16-19
- 21 czerwca 2021, w godz. 9-15

3. Wysyłając uwagi/komentarze do programu na adres: konsultacje.sport@um.warszawa.pl(otwiera się w nowej karcie)

Zapraszamy do zapoznania się z programem (dokumenty znajdują się na stronie konsultacji) i do kontaktu z nami. Więcej informacji o konsultacjach oraz programie znajdą Państwo na stronie:   http://konsultacje.um.warszawa.pl/jaki_program_sportowo_blisko_domu(otwiera się w nowej karcie)

Wydarzenie dostępne jest na Facebooku pod adresem: https://www.facebook.com/events/587296995577272/