null

FUTUWAWA. Zagłosuj na najlepszy projekt

Drukuj otwiera się w nowej karcie
granatowy plakat z okiem

Blisko 250 projektów – tyle prac wpłynęło w ramach konkursu FUTUWAWA. Jak będziemy mieszkać w Warszawie przyszłości? Wizje uczestników są bardzo różnorodne. Teraz warszawiacy mogą głosować w plebiscycie na najlepszy projekt i przyznać swoją nagrodę!

Konkurs w którym zapytaliśmy mieszkańców, jak widzą mieszkanie w Warszawie za 30 lat, odbywa się w związku z trwającymi pracami nad nowym Studium dla Warszawy.

Plebiscyt trwa do 17 maja. Projekt, który zdobędzie najwięcej głosów mieszkańców otrzyma nagrodę specjalną w wysokości 1000 zł. A jury przyzna swoje nagrody o łącznej puli 15 000 zł oraz nagrody rzeczowe.

- Bardzo cieszę się z tak licznych, nadesłanych prac. Są wśród nich nie tylko pomysły na rozwiązanie problemów i wyzwań związanych z mieszkaniem w Warszawie, prowokacyjne utopie, ale też prace dystopijne, ostrzeżenia, które zwracają uwagę na konsekwencje możliwych aktualnych trendów. Jestem przekonana, że te projekty ożywią dyskusję o przyszłości Warszawy. I zapraszam do głosowania na najlepszy – mówi Marlena Happach, Architekt Miasta i juror konkursu.

Otwarta formuła zachęciła do udziału zarówno dorosłych uczestników profesjonalistów i amatorów, a także dzieci i młodzież.

Nadesłane projekty pokazują różne podejścia  do tematu mieszkania – nie tylko konkretne, ale także teoretycznie, opisowe, metaforyczne, konceptualne lub futurologicznie. Niektórzy autorzy proponują kompleksowe odpowiedzi, a inni skupiają się tylko na wybranych elementach związanych z zamieszkiwaniem np. zielenią czy rekreacją w mieście. Odpowiedzi prezentowane są w bardzo różnych formach  nie tylko za pomocą wizualizacji czy makiety, ale również  za pomocą innych mediów, m.in.: filmu, piosenki, komiksu, reportażu radiowego czy też marki odzieżowej!

Wszystkie projekty znajdują się na stronie: www.mieszkamy.futuwawa.pl/projekty

Prace zwycięzców wybranych przez jury konkursu i warszawiaków zostaną zaprezentowane 2 czerwca, na wystawie przed ZODIAKIEM Warszawskim Pawilonem Architektury. W tym czasie w pawilonie będzie można oglądać wystawę pokazującą założenia do nowego studium dla Warszawy, które zostaną poddane konsultacjom społecznym.