Zrealizowane inicjatywy

Poznaj inicjatywy zrealizowane przez 
mieszkanki i mieszkańców Warszawy.

 

Daj się zainspirowac lokalności. 

 

Moje Szmulki, moja rzeczywistość

Inicjatywa: Moje Szmulki, moja rzeczywistość

w dzielnicy: Praga-Północ          

Polegała na: Inicjatywa lokalna polegała na zaangażowaniu podopiecznych świetlicy Arka Fundacji Dzieci, w działanie twórcze. Młodzież, pod okiem profesjonalisty, odbyła cykl warsztatów filmowych i nauki polegającej na zdobyciu wiedzy w jaki sposób korzystając z urządzeń mobilnych stworzyć dobrej jakości film. Po cyklu warsztatów, młodzież razem z filmowcem, udała się na ulice Pragi, gdzie podopieczni Fundacji przeprowadzali wywiady z mieszkańcy, a następnie wspólnie zmontowali film, który opublikowany jest na stronie internetowej Fundacji oraz na kanale YouTube Urzędu Dzielnicy Praga-Północ. Młodzież miała okazję poznać tajniki tworzenia filmów, ale też obsługi urządzeń mobilnych, co z pewnością przyda im się w dalszych działaniach twórczych. 

Wartość inicjatyw: 16 780,63 zł               

w tym wkład Urzędu to: 40%     

Relacja na YouTube

osoba do kontaktu: Joanna Gilewska
mail: jgilewska@um.warszawa.pl      
telefon: 22 443 79 13 
Wydział Promocji i Komunikacji Społecznej

Filmowiec omawia z młodzieżą plan warsztatów prowadzonych w plenerze.
Zobacz galerię (2 zdjęć)
Grupa dzieci i młodzieży uczestnicząca w animacjach podczas pikniku kończącego inicjatywę.

Wielkanocna Iskra 2021

Inicjatywa: Wielkanocna Iskra 2021

w dzielnicy: Praga-Południe

Polegała na: Projekt miał na celu udekorowanie ozdobami wielkanocnymi  jajkami, zajączkami, barankami, koszyczkami przestrzeni osiedlowej: drzew przy placu zabaw i ogrodzenia boiska na Osiedlu Iskra. Styropianowe jajka i motyle oraz kosze podarowane przez mieszkańców zostały pomalowane w wielkanocne wzory.  Na pergolach przyczepionych do ogrodzeń placów zabaw zamontowano baranki i zajączki.

Część elementów do dekoracji przekazali mieszkańcy, a część zakupiona została przez miasto stołeczne Warszawa.  Sąsiedzi z Osiedla Gocław wspólnie zamontowali wszystkie ozdoby, co zintegrowało społeczność lokalną. Dekoracje podobały się mieszkańcom, którzy robili sobie zdjęcia.

Wartość inicjatyw: 2 782,20 zł               

w tym wkład Urzędu to: 36%     

Relacja na Facebooku 

osoba do kontaktu: Karolina Stępniewska
mail: karolina.stepniewska@um.warszawa.pl
telefon: 22 44 35 205
Wydział Promocji, Sportu i Kontaktów z Mediami

Dekoracje wielkanocnew postaci kolorowych jajek, zajączków, koszyczków zamontowanych do ogrodzenia boiska. Na górze napis Wielkanocna Iskra 2021.
Zobacz galerię (2 zdjęć)
Duże kolorowe jajka, motyli, pluszaki zamontowane do pergoli osiedlowych. Na górze napis Wielkacna Iskra 2021-realizacja plac zabaw dla dzieci na Iskrze.