Zielona inicjatywa lokalna

Jak można zrealizować zielone, ekologiczne pomysły w Warszawie? Możesz wykorzystać do tego inicjatywę lokalną!
 

Zielono mi

Zielona inicjatywa lokalna. Grafika. 2 postaci siedzą na zielonym tle.

„Zielono mi” to trzy artykuły opisujące zrealizowane zielone inicjatywy lokalne w Warszawie. Łąki, ogródki edukacyjne w przedszkolu, czy zielony labirynt na środku betonowego podwórka to tylko kilka przykładów realizacji różnorodnych i kreatywnych lokalnych pomysłów mieszkanek i mieszkańców.

Pierwsze kroki z zieloną inicjatywą

W pierwszym artykule znajdziemy podstawowe informacje o tym, jak miłośnicy ekologii i zieleni miejskiej odkryli inicjatywę lokalną. Dowiemy się, na czym polega i poznamy liczne przykłady wykorzystania inicjatywy lokalnej w działaniach ekologicznych w Warszawie.

Oni użyli inicjatywy lokalnej

Kolejny artykuł to rozmowy z wnioskodawcami, czyli osobami, które postanowiły wziąć sprawy w swoje ręce: uporządkować sąsiedzką przestrzeń, zrobić warsztaty ekologiczne, założyć ogródek edukacyjny czy ogród społecznościowy.

Zielone inicjatywy przyszłości

Zieloną odsłonę cyklu zamyka artykuł – inspiracja, w którym wnioskodawcy, ale też ogrodnicy czy po prostu entuzjaści zieleni podzielą się pomysłami, które dopiero można wykorzystać przy składaniu wniosku o realizację inicjatywy lokalnej.

Artykuły zostały przygotowane dla Centrum Komunikacji Społecznej przez Łukasza Skopa.