Partnerstwo Lokalne „Stary Mokotów”

Partnerstwo Lokalne “Stary Mokotów” działa od sierpnia 2017 roku. Pierwszą wspólną inicjatywą był piknik „Poznajmy się”, który odbył się na skwerze „Orszy”, z warsztatami, spacerami, pokazami, a następnie impreza świąteczna z choinką, słodkościami i Świętym Mikołajem. W roku 2018 udało się zorganizować kolejne wydarzenia dla mieszkańców, jak wspólne tworzenie ozdób wielkanocnych, Dzień Sąsiada, czy Targi Rękodzieła, wszystkie wzbogacone o wydarzenia warsztatowe, muzyczne, plastyczne; ponadto, uczestnicy imprezy posadzili kilkaset roślin przygotowanych przez Zarząd Zieleni M. St. Warszawy oraz mogli przećwiczyć udzielanie pierwszej pomocy. W grudniu Partnerstwo zorganizowało spotkania i wydarzenia związane z tradycjami Bożego Narodzenia.

Od początku działalności Partnerstwo współpracuje z mieszkańcami, administracją lokalną, instutcjami kultury, MDK Mokotów, ZHP, organizacjami pozarządowymi m.in. Stowarzyszenie AZYL , BORIS, Fundacja „POMPKA”, Moja Narbutta, WTM, oraz lokalnymi przedsiębiorcami.

Obecnie Partnerstwo realizuje działania współfinansowane przez Urząd M. St. Warszawy. W ramach projektu, 25 maja 2019 r., Partnerstwo Lokalne Stary Mokotów zaprasza na imprezę plenerową dla mieszkańców z okazji X rocznicy nadania skwerowi imienia Stanisława Broniewskiego „Orszy”, połączone z Targami Rękodzieła. Wciągu roku planowane są również gimnastyka dla kręgosłupa na skwerze , spacery po Mokotowie z przewodnikiem, spotkania z ciekawymi ludźmi, i wiele innych społecznych inicjatyw jak jadłodzielnia, czy wymiana usług- bank czasu.

Działalność Partnerstwa to okazja do aktywizacji mieszkańców, wspólnego wyznaczania i realizowania celów, ale przede wszystkim budowania wzajemnego zaufania pomiędzy ludźmi żyjącymi obok siebie, współpracy i odpowiedzialności za małą „lokalną” ojczyznę; poznawanie niezwykłych miejsc i ludzi w najbliższej, często nieodkrytej okolicy. Zapraszamy do współdziałania!

KONTAKT:

Partnerstwo Lokalne "Stary Mokotów"