Partnerstwo „SIEKIERKI reAKTYWACJA”

Z początkiem roku 2012 wystartował (przygotowany przez lokalny PKS „FALCONIA”) Projekt ”SIEKIERKI reAKTYWACJA”, którego celowym zamiarem była przede wszystkim integracja mieszkańców Siekierek i wzbudzenie poczucia odpowiedzialności za swoje miejsce zamieszkania. W partnerski siekierkowski sukurs przyszła natychmiast Fundacja BO WARTO z programową odsłoną „AKTYWNYCH SIEKIEREK”.

Fundacyjna propozycja zakończyła się miłym i cennym powodzeniem dając tym samym mocne podstawy do powstania (siekierkowskiego) PARTERSTWA i rozwoju WSPÓLNYCH lokalnych działań. Zaczęły powstawać nowe Programy, nowe Akcje z myślą i dla siekierkowskiej społeczności, obejmujące szereg ogólnodostępnych wydarzeń – w tym różnego rodzaju Konkursy, Spotkania, Festyny i inne lokalne atrakcje dla dzieci, młodzieży i starszych oraz seniorów.

We wrześniu 2015 r. ku lokalnej satysfakcji powstała GAZETA SIEKIERKOWSKA, która konsolidując, informując i uaktywniając zarówno twórców, wydawców, jak i odbiorców i czytelników zdaje się być cudownym lokalnym medium i wspaniałym PARTNERSKIM narzędziem.

„Siekierki rosną, tego nie da się ukryć patrząc na ciągle powstające osiedla i domy. Przybywa mieszkańców i wzrasta siekierkowska aktywność i to jest prawdziwie wielka szansa i możliwość dla naszej LOKALNOŚCI, dla mocnego i szczególnego SIEKIERKOWSKIEGO PARTNERSTWA”.

Wiemy, że sukces ma wielu ojców i z naszym PARTNERSTWEM nie jest inaczej, rośnie ono i rozwija się razem i dzięki SĄSIEDZKIEJ aktywności i współpracy. Wiele z przedstawionych działań realizujemy w ramach wspaniałej LOKALNEJ ORGANIZCYJNEJ WSPÓŁPRACY/PARTNERSTWA z: RADĄ OSIEDLA SIEKIERKI, Siekierkowską Grupą Wolontariuszy, DK. DOROŻKARNIA, Szkołą Podstawową nr 3, nr 190 i Szkołami Pijarskimi, PKS FALCONIA, Siekierkowską Parafią, Przedszkolami STOKROTKĄ OMEGĄ i PIJARSKIM, Klubem FILARY, Lokalnymi FIRMAMI i PRZEDSIĘBIORCAMI i oczywiście przy wsparciu Miasta Stołecznego Warszawy/Dzielnicy Mokotów.

Zależy nam na budowaniu SIEKIERKOWSKIEJ WSPÓLNOTY z przestrzeniami dla różnych grup, aktywności i działań BO naprawdę WARTO!

KONTAKT:

Fundacja BO WARTO

ul. Batalionu AK Bałtyk 7 lok. U3, 00-713 Warszawa