Dzień dobry,

to my - Wydział Wzmacniania Wspólnoty Lokalnej (działający w Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy), który m.in. koordynuje realizację Programu Wspólnotaedukuje i wspiera rozwój inicjatywy lokalnej oraz Miejsc Aktywności Lokalnej w Warszawie. Codziennie staramy się tworzyć narzędzia, przeprowadzać konkursy i realizować projekty, które służą budowaniu wspólnot sąsiedzkich i partnerstw międzysektorowych w naszym mieście. Działamy na rzecz dobrej i partnerskiej współpracy mieszkańców i urzędników.

W czym możemy pomóc?

Aleksandra Żórawska - naczelniczka Wydziału

Na zdjęciu Aleksandra Żórawska
 

 

ul. Kruczkowskiego 2, pokój 2.54, 00-412 Warszawa, tel.22 443 34 36,  a.zorawska@um.warszawa.pl

W pracy wspomagam działania aktywizujące i wspierające mieszkańców. Koordynuję realizację Programu Wspólnota - programu wykonawczego do Strategii Warszawa 2030.

Po pracy czytam, gotuję i podróżuję.

 

 

 

Anna Koczorowska

Na zdjęciu Anna Koczorowska
 

ul. Kruczkowskiego 2, pokój 2.54, 00-412 Warszawa, tel. 22 443 01 44, akoczorowska@um.warszawa.pl

Rewitalizacja, Program Wspólnota, inicjatywy lokalne i sąsiedzkie, to tematy, którymi zajmuję się w wydziale. W pracy najbardziej cenię sobie kontakt z ludźmi i brak monotonii.

Prywatnie staram się, żeby każdy weekend był jak urlop i aktywnie spędzam czas poza domem.

 

 

 

Izabela Musiał

 

Na zdjęciu Izabela Musiał

ul. Kruczkowskiego 2, pokój 2.54, 00-412 Warszawa, tel. 22 443 34 84, imusial@um.warszawa.pl

W Wydziale realizuję zadania z zakresu wspierania rozwoju partnerstw lokalnych oraz monitoring Programu Wspólnota. Współpraca, zaangażowanie, różnorodność, to najbardziej cenię w swojej pracy.

Jestem absolwentką Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Po pracy lubię poznawać nowe miejsca, ich historię, społeczność, kuchnię... Uwielbiam też jeździć na rowerze.

 

 

 

 

 

Zuzanna Włodarczyk-Wojtowicz

Zuzanna Włodarczyk-Wojtowicz
 

 

ul. Kruczkowskiego 2, pokój 2.53, 00-412 Warszawa,tel. 22 443 34 39, zwlodarczyk@um.warszawa.pl

W Wydziale animuję rozwój sieci warszawskich Miejsc Aktywności Lokalnej (MAL). Doradzam urzędnikom, organizacjom i mieszkańcom jak tworzyć miejsca otwarte na energię i pomysły społeczności lokalnej. Wcześniej tworzyłam m.in. „Niezbędnik aktywnych mieszkańców” oraz koordynowałam projekt "Nastolatek w samorządzie".

Jestem absolwentką animacji społeczno-kulturalnej. Od lat, zarówno prywatnie jak i zawodowo, zafascynowana jestem tematem aktywności lokalnej i młodzieżowej samorządności. Lubię pracować z ludźmi i dla ludzi. W wolnych chwilach oglądam dobre filmy dokumentalne i seriale.

 

 

Adam Markuszewski

Adam Markuszewski
 

ul. Kruczkowskiego 2, pokój 2.53, 00-412, Warszawa, tel. 22 443 34 48, amarkuszewski@um.warszawa.pl

W Wydziale zajmuję się wspieraniem rozwoju sieci Miejsc Aktywności Lokalnej i zwiększaniem zaangażowania mieszkańców na obszarze rewitalizowanym.

Wiele lat temu współtworzyłem Centrum Inicjatyw Lokalnych Wrzeciono na Bielanach, które dla mnie było doświadczeniem pracy w MAL. Koordynowałem projekty w Centrum Edukacji Obywatelskiej dotyczące samorządności uczniowskiej, społeczności lokalnych i aktywności wyborczej. Ukończyłem Szkołę Liderów Organizacji Pozarządowych i Szkołę Trenerów Organizacji Pozarządowych. Bliskie mi są zagadnienia związane ze zmianą klimatu i zrównoważonym rozwojem miast. Prowadzę leśne spacery rozwojowe i opowiadam historie.

 

Joanna Baczko

Na zdjęciu Joanna Baczko
 

ul. Kruczkowskiego 2, pokój 2.53, 00-412 Warszawa, 22 443 31 84  ext.jbaczko@um.warszawa.pl

Moją rolą w Wydziale jest wspieranie Miejsc Aktywności Lokalnej oraz rozwoju portalu Spółdzielnia Kultury. Z wykształcenia jestem antropolożką kultury. Zanim trafiłam do Centrum Komunikacji Społecznej współpracowałam z różnymi organizacjami pozarządowymi. Najdłużej byłam związana z Żydowską Ogólnopolską Organizacją Młodzieżową, w której w latach 2013-2015 pełniłam funkcje członka zarządu na stanowiskach sekretarza i przewodniczącej organizacji. W ramach działalności statutowej organizacji prowadziliśmy międzykulturowy projekt „Kibuc Warszawa” na Osiedlu Jazdów. Współpracowałam z Muzeum Historii Żydów Polskich przy projektach m.in. „Oblicza różnorodności” i „Żydowska Warszawa”.

Prywatnie jestem żoliborską patriotką i uwielbiam codziennie na nowo odkrywać oblicza Warszawy.

 

Greta Droździel-Papuga

 

ul. Kruczkowskiego 2, pokój 2.53, 00-412 Warszawa,22 443 34 96,  ext.gdrozdziel@um.warszawa.pl

W Wydziale odpowiadam za Spółdzielnię Kultury - staram się urealniać ideę dzielenia się, wspierając przeróżne miejsca i osoby w otwieraniu się i korzystaniu z dostępnych zasobów.

Jestem trenerką, koordynatorką projektów, autorką materiałów i kampanii edukacyjnych – od lat związaną z organizacjami pozarządowymi. Jako animatorka działałam w szkołach, bibliotekach, domach kultury i na podwórkach.