Dzień dobry,

to my - Wydział Wzmacniania Wspólnoty Lokalnej (działający w Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy), który m.in. koordynuje realizację Programu Wspólnotaedukuje i wspiera rozwój inicjatywy lokalnej oraz Miejsc Aktywności Lokalnej w Warszawie. Codziennie staramy się tworzyć narzędzia, przeprowadzać konkursy i realizować projekty, które służą budowaniu wspólnot sąsiedzkich i partnerstw międzysektorowych w naszym mieście. Działamy na rzecz dobrej i partnerskiej współpracy mieszkańców i urzędników.

O naszych działaniach więcej przeczytasz TU.

W czym możemy pomóc?

Aleksandra Żórawska - naczelniczka Wydział

ul. Kruczkowskiego 2, pokój 2.54, 00-412 Warszawa, tel.22 443 34 36,  a.zorawska@um.warszawa.pl

W pracy wspieram realizację oddolnych działań mieszkanek i mieszkańców Warszawy. Koordynuję realizację Programu Wspólnota, programu wykonawczego do Strategii Warszawa 2030, dbając by nie był martwym dokumentem, a tworzył środowisko przyjazne dla lokalnej aktywności.

Po pracy czytam, gotuję, fotografuję przyrodę i podróżuję.


Anna Koczorowska

Na zdjęciu Anna Koczorowska
 

 

ul. Kruczkowskiego 2, pokój 2.54, 00-412 Warszawa, tel. 22 443 01 44, akoczorowska@um.warszawa.pl

Rewitalizacja, Program Wspólnota, inicjatywy lokalne i sąsiedzkie, to tematy, którymi zajmuję się w wydziale. W pracy najbardziej cenię sobie kontakt z ludźmi i brak monotonii.

Prywatnie staram się, żeby każdy weekend był jak urlop i aktywnie spędzam czas poza domem.

 

 

Izabela Musiał

Na zdjęciu Izabela Musiał

 

ul. Kruczkowskiego 2, pokój 2.54, 00-412 Warszawa, tel. 22 443 34 84, imusial@um.warszawa.pl

W Wydziale realizuję zadania z zakresu wspierania rozwoju partnerstw lokalnych oraz monitoring Programu Wspólnota. Współpraca, zaangażowanie, różnorodność, to najbardziej cenię w swojej pracy.

Jestem absolwentką Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Po pracy lubię poznawać nowe miejsca, ich historię, społeczność, kuchnię... Uwielbiam też jeździć na rowerze.

 

 

 

 

 

Zuzanna Włodarczyk-Wojtowicz

Na zdjęciu Zuzanna Włodarczyk-Wojtowicz

 

ul. Kruczkowskiego 2, pokój 2.53, 00-412 Warszawa,tel. 22 443 34 39, zwlodarczyk@um.warszawa.pl

W Wydziale animuję rozwój sieci warszawskich Miejsc Aktywności Lokalnej (MAL). Doradzam urzędnikom, organizacjom i mieszkańcom jak tworzyć miejsca otwarte na energię i pomysły społeczności lokalnej. Wcześniej tworzyłam m.in. publikację „Niezbędnik aktywnych mieszkańców” oraz koordynowałam projekt "Nastolatek w samorządzie".

Jestem animatorką z wykształcenia i powołania. Od lat, zarówno prywatnie jak i zawodowo, jestem zafascynowana tematem aktywności lokalnej i młodzieżowej samorządności. Lubię pracować z ludźmi i dla ludzi. W wolnych chwilach oglądam dobre filmy dokumentalne i seriale.


 

 

 

 

 

Greta Droździel-Papuga

 

 

ul. Kruczkowskiego 2, pokój 2.53, 00-412 Warszawa,22 443 34 96,  ext.gdrozdziel@um.warszawa.pl

W Wydziale odpowiadam za Spółdzielnię - staram się urealniać ideę dzielenia się, wspierając przeróżne miejsca i osoby w otwieraniu się i korzystaniu z dostępnych zasobów.

Jestem trenerką, koordynatorką projektów, autorką materiałów i kampanii edukacyjnych – od lat związaną z organizacjami pozarządowymi. Jako animatorka działałam w szkołach, bibliotekach, domach kultury i na podwórkach.

 

 

Jakub Jaskółowski

 

ul. Kruczkowskiego 2, pokój 2.53, 00-412 Warszawa,22 443 34 48,  jjaskolowski@um.warszawa.pl

Słucham i pomagam animatorkom i animatorom warszawskich MAL-i w ich pracy z różnorodnymi kulturowo społecznościami, w tym z nowymi warszawiakami, pochodzącymi z innych krajów.

Interesuje mnie świat, zależności globalne, komunikacja, technologia cyfrowa i uczenie się. Podróżuję - najchętniej rowerem (Rower to jest świat!), piszę i rysuję.

 

 

 

 

Dorota Głażewska

Dorota Głażewska

ul. L. Kruczkowskiego 2, pokój 2.53, 00-412 Warszawa, tel. 22 443 34 22, dglazewska@um.warszawa.pl

Od 24 lat jestem związana z warszawskim samorządem. Przez ten czas staram się wspierać mieszkanki i mieszkańców w ich działaniach na rzecz wzmacniania wspólnot lokalnych. Miejsca Aktywności Lokalnej – jako przestrzeń do działania, inicjatywa lokalna, budżet obywatelski czy konsultacje społeczne - jako narzędzia partycypacji społecznej, to mój dotychczasowy zawodowy świat. W Wydziale zajmuje się rozwojem Miejsc Aktywności Lokalnej korzystając z poprzednich doświadczeń.

Prywatnie staram się być aktywna jak mieszkańcy, z którymi współpracuję. Poznaję świat poprzez podróże, książki, kuchnie i przede wszystkim przez spotkanych na swej drodze ludzi.