W mojej okolicy nie ma MAL-u

Sprawdź LISTĘ MAL-i w Warszawie. Jeśli w Twojej okolicy nie ma Miejsca Aktywności Lokalnej, a chciał(a)byś by powstało napisz do nas mal@um.warszawa.pl, zgłoś to do urzędu w Twojej dzielnicy lub skorzystaj z poniższych sposobów:

  • Zachęć istniejące miejsce do dołączenia do sieci MAL - zorientuj się czy w Twojej okolicy jest już jakieś miejsce, które mogłoby otworzyć się na pomysły i aktywności mieszkańców, i poinformuj je o możliwości dołączenia do sieci MAL. Pamiętaj, że do sieci mogą dołączyć miejsca różnego typu - m.in. domy kultury, biblioteki, kawiarnie, kluby osiedlowe działające przy spółdzielniach mieszkaniowych.

 

  • Zaangażuj radę osiedla – jako jednostki pomocnicze niższego rzędu w dzielnicach m. st. Warszawy rady osiedla mają możliwość ubiegania się o lokale na prowadzenie działalności statutowych. Przestrzeń ta, na określonych warunkach, może pełnić również funkcję Miejsca Aktywności Lokalnej. W taki sposób powstał na przykład Leśny MAL w Wawrze. (Dowiedz się więcej o radach osiedli w Warszawie). 

 

  • Przetestuj swój pomysł dzięki lokalom miejskim na krótkie działania – dzięki formule udostępnienia lokali miejskich na krótki czas można zrealizować pilotaż, sprawdzić potencjał miejsca i określić zasoby. Narzędzie to można wykorzystać, kiedy nie ma pewności odnośnie powodzenia funkcjonowania Miejsca Aktywności Lokalnej w danym środowisku. W tej formule można wynająć lokal na miesiąc, chyba że działania odbywają się tylko w wybrane dni tygodnia – wtedy możliwe jest podpisanie umowy na trzy miesiące. Koszt wynajmu takiego lokalu jest ustalany indywidualnie i jest zależny od lokalu i działań, które będą w nim realizowane. W uzasadnionych przypadkach opłaty związane będą jedynie z mediami. (Dowiedz się więcej o lokalach na krótkie działania).

 

  • Zrealizuj pilotaż dzięki inicjatywie lokalnej – zbierz innych aktywnych mieszkańców, zastanówcie się jak moglibyście się włączyć w prowadzenie domu sąsiedzkiego. Wypełnijcie wniosek o inicjatywę lokalną i złóżcie ją do urzędu dzielnicy. Zobacz, jak zrobili to mieszkańcy Targówka TU). (Dowiedz się więcej o inicjatywie lokalnej).