HYDE PARK Miejsce otwarte na... plener [24 listopada 2021 godz. 10.00-11.00]

O sesji

Budowanie społeczności miejsca otwartego podczas działań w plenerze – nowatorskie rozwiązanie, na dłużej czy strategia na przetrwanie epidemii COVID-19? Z jakich niestandardowych form plenerowej współpracy z sąsiadkami i sąsiadami w ostatnim czasie korzystały miejsca otwarte w Polsce? Przygotujcie się na konferencyjny HYDE PARK, czyli na przegląd najciekawszych plenerowych inspiracji, które przedstawi Adam Kadenaci z Wolskiego Centrum Kultury, a o swoich działaniach opowiedzą Restart Lab z Konina (sąsiedzki plener rzeźbiarski)i Dom Sąsiedzki „Moje Szmulki” z Warszawy (projekt “Eksplozja włóczki na Szmulkach”). 

Moderator

Zdjecie przedstawiajace Adama Kadenaci

Adam Kadenaci - badacz społeczny, animator i praktyk partycypacji społecznej. Ukończył Wydział Stosowanych Nauk Społecznych i Resocjalizacji na Uniwersytecie Warszawskim. Absolwenta XX Szkoły Trenerskiej Stowarzyszenia Trenerów Organizacji Pozarządowych. Członek Sieci Latających Animatorów Kultury Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę”, w ramach której wspiera animatorów, instytucje kultury i Uniwersytety Trzeciego Wieku z całej Polski. Wspólnie z Fundacją Na Miejscu organizuje procesy konsultacyjne, które pomagają uwzględnić potrzeby mieszkańców w planach modernizacji przestrzeni publicznej w Warszawie. Nad realizację własnych pomysłów ceni sobie bardziej wspieranie mieszkańców w podejmowaniu ich własnych działań społeczno-kulturalnych – szczególnie jeśli jest to ich debiut.

 

Goście

Zdjęcie przedstawiające Sylwestra Klimiuka

Sylwester Klimiuk - Członek Zarządu Praskiego Stowarzyszenia Mieszkańców „Michałów”, współtwórca projektu Domu Sąsiedzkiego „Moje Szmulki”, realizator aktywności sąsiedzkich. Lubi działać na rzecz społeczności lokalnych, otwarty na każdego i na każdy pomysł, nie ma dla niego trudnych spraw a urzędnicze przeszkody tylko motywują do działania. Prywatnie mąż i ojciec z 20 letnim stażem, pasjonat nowych technologii, fotografii i ekonomii współdzielenia.

 

Zdjęcie przedstawiające Agatę Kuźmińską

 

Agata Kuźmińska – Fundatorka i Prezeska Fundacji Instytut Zielonej Przyszłości, lokalnej organizacji działającej na rzecz Sprawiedliwej Transformacji, a także prowadzącej Kreatywne Centrum Spotkań i Rozwoju Kompetencji dla Młodych “Restart Lab” w Koninie. Wcześniej zajmowała się prognozowaniem przyszłości w Pracowni Miejskiej w Koninie, realizując w ramach projektu Miasta2050 trzy Foresighty dla miast i regionów (Konin 2050, Lublin 2050 i Powiat Turecki 2033). Absolwentka gospodarki przestrzennej ze specjalizacją rewitalizacja miast i obszarów wiejskich na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Współtwórczyni i gospodarzyna Kreatywnego Centrum Spotkań i Rozwoju Kompetencji dla Młodych “Restart Lab” w Koninie. Inauguracja Labu odbyła się na początku 2021 roku i zakładała uruchomienie czterech przestrzeni dla Młodych: przestrzeń techniczną, przestrzeń krawiecką, ogród i świetlicę/salon. Po niedługim czasie dołączona została jeszcze przestrzeń muzyczna. Miejsce to jest przeznaczone dla młodych mieszkańców Konina i okolic w wieku 16 - 35 lat i pełni funkcję centrum spotkań i rozwoju.