WARSZTAT Każdy ma swoje sposoby... Czego instytucje mogą nauczyć się od organizacji pozarządowych, a czego organizacje od instytucji? [25 listopada 2021 godz. 13.00-14.30]

O sesji

Z zewnątrz wyglądają często podobnie, ale „od kuchni” różni je wiele. Faktem jest jednak, że miejsca prowadzone przez organizacje pozarządowe i miejsca prowadzone przez instytucje są, i zapewne będą w najbliższym czasie, dwoma najsilniej rozwijanymi modelami miejsc otwartych w Polsce. Czy i czego mogą się od siebie wzajemnie nauczyć?

Zapraszamy na warsztat, podczas którego w mieszanym gronie, będziemy starali się sobie na te pytania odpowiedzieć. Warsztat poprowadzą Magdalena Dobranowska-Wittels z portalu ngo.pl oraz Maja Dobiasz-Krysiak - ekspertka w Mazowieckim Programie Edukacji Kulturalnej.

Moderatorki

Zdjecie przedstawiajace dr Maję Dobiasz - Krysiak

dr Maja Dobiasz-Krysiak - antropolożka kultury, edukatorka kulturowa i badaczka terenowa.  Absolwentka Wiedzy o Kulturze ze specjalizacją Animacja Kultury w Instytucie Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie obroniła doktorat. Przez 10 lat związana z Fundacją Centrum Edukacji Obywatelskiej, gdzie koordynowała i współtworzyła programy z zakresu edukacji kulturowej, medialnej i antydyskryminacyjnej. Za program "Sztuka zaangażowania rezydencje artystyczne w MOS-ach i MOW-ach" nagrodzona w 2018 roku Warszawską Nagrodą Edukacji Kulturalnej.  Od 2018 r. ekspertka w Mazowieckim Programie Edukacji Kulturalnej. Adiunktka na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, gdzie realizować będzie grant podoktorski Sonatina NCN "Na drodze do animacji kultury. Interdyscyplinarne studium badawcze Interdyscyplinarnej Placówki Twórczo-Badawczej "Pracownia".

Zdjęcie przedstawiające Magdalenę Dobranowską-Wittels

Magdalena Dobranowska-Wittels - dziennikarka i redaktorka, od blisko 20 lat związana z portalem organizacji pozarządowych ngo.pl, obecnie redaktorka serwisu warszawa.ngo.pl i członkini zespołu Stołecznego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych. Członkini Stowarzyszenia Klon/Jawor i Nasz Norblin. Obserwatorka i uczestniczka życia społecznego stolicy.