Minigranty młodzieżowe

Masz pomysł na projekt? Szukasz opcji, jak go zrealizować? Odkryj wsparcie warszawskich projektów młodzieżowych w ramach programu "Aktywna Warszawska Młodzież".

Bądź na bieżąco z działaniami (dla) młodzieży w Warszawie polub profil "Młoda Warszawa" na Facebooku lub wejdż na stronę Młoda Warszawa.

Minigranty młodzieżowe 2024

Wsparcie dla projektów młodzieżowych:

Terminy: Sesja wiosenna trawa od 7 stycznia 2024 r. do 21 czerwca 2024 r

Organizator: Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Fizycznego we współpracy z pracownikami Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego oraz pozostałych instytucji naukowych zlokalizowanych na Kampusie Ochota Uniwersytetu Warszawskiego

O projektach:

"Celem programu "Ochota na naukę" jest umożliwienie grupom młodzieżowym realizowania własnych projektów naukowych, edukacyjnych lub popularyzatorskich z zakresu nauk przyrodniczych i ścisłych: matematyki, fizyki, chemii, biologii, informatyki. Tematyka projektów naukowych dotyczyć może badań podstawowych, których celem jest zrozumienie mechanizmów rządzących naturą bądź życiem społecznym, jak również zastosowania badań naukowych np. w ochronie środowiska naturalnego, zagadnieniach związanych ze zdrowiem i życiem społecznym. Projekty natury edukacyjnej i popularyzatorskiej dotyczyć mogą na przykład przygotowania pokazów lub opracowania zagadnień teoretycznych na potrzeby nauki szkolnej, pracy w kołach zainteresowań bądź prezentacji w ramach imprez edukacyjnych".

Ile osób potrzebnych do złożenia wniosku:  min. 3 osoby (+ jeden lub dwóch pełnoletnich opiekunów, z których przynajmniej jeden powinien mieć kompetencje naukowe odpowiednie do tematu projektu)

Sprawdź jakie projekty zrealizowali dotychczas młodzi ze wsparciem tego projektu

Więcej informacji

Nabory: II nabór – do 1.02.2024, III nabór – do 20.03.2024, IV nabór – do 20.05.2024

Organizator:  Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju i Pomocy Q Zmianom

O projektach:

"Proces projektów dzielimy na dwa etapy: ETAP INKUBACJI czyli proces przygotowawczy do napisania wniosku projektowego. To okazja do poznania potrzeb, szukania pomysłów i wyznaczenia celu. Wspólnie stworzymy wniosek, który zostanie poddany pod ocenę komisji przyznającej dotacje grantowe; oraz REALIZACJĘ PROJEKTÓW MŁODZIEŻOWYCH - W każdym z czterech naborów komisja konkursowa wybiera pomysły na działania, które zostaną realizowane w danym roku. To moment, w którym grupa projektowa ma możliwość zrealzowania swojego marzenia pod okiem mentora. Dla każdej z nich jest przeznaczony budżet na pokrycie kosztów do 3000zł.

 

Ile osób potrzebnych do złożenia wniosku:  min. 3 osoby (+ pełnoletni opiekun)

Sprawdź jakie projekty zrealizowali dotychczas młodzi ze wsparciem tego projektu

Więcej informacji

Nabory: Wnioski można składać do ostatniego dnia każdego miesiąca.

Organizator: Okręg Mazowiecki ZHR oraz Stowarzyszenie Harcerskie

O projektach:

" Inicjatywy młodzieżowe to program skierowany do młodzieży, która chciałaby podjąć działanie związane ze swoimi zainteresowaniami, hobby. Najbardziej istotnym celem dla nas jako organizatorów, jest zachęcenie młodych ludzi do działań, które poza świetną zabawą będą miały też element edukacyjny - będą rozwijać zainteresowania i umiejętności. Z tego powodu, temat Waszego pomysłu nie będzie dla nas najważniejszy. Istotniejsze jest byście realizowali swój własny pomysł na działanie/aktywność oraz byście się przy tym nauczyli czegoś nowego, zdobyli dodatkowe umiejętności".

Ile osób potrzebnych do złożenia wniosku: min. 3 osoby

Sprawdź jakie projekty zrealizowali dotychczas młodzi ze wsparciem tego projektu

Więcej informacji

Terminy: Wnioski można składać od 1.01.2024r. (Proces oceny złożonych wniosków rozpocznie się 8.01.2024. Od tej daty najwcześniej możecie liczyć 14 dni roboczych na odpowiedź komisji).

Organizator:  Klub Inteligencji Katolickiej

O projektach (cele):

Celem konkursu jest wsparcie aktywności i kreatywności warszawskiej młodzieży w realizowaniu własnych projektów. Tematyka projektów pozostaje bez ograniczeń.

Ile osób potrzebnych do złożenia wniosku: min. 3

Sprawdź jakie projekty zrealizowali dotychczas młodzi ze wsparciem tego projektu

Więcej informacji