Dlaczego mieszkanki i mieszkańcy Warszawy odwiedzają Miejsca Aktywności Lokalnej? Co tu robią? Czy poleciliby je innym?

Zapytaliśmy o to osoby odwiedzające MAL-e w różncyh dzielnicach. Zobacz, co nam powiedziały!

 

To niesamowite miejsce, gdyż ciągle dzieje się coś nowego. Można tu rozwijać swoje zainteresowania i pasje.  

Elżbieta

 

Do MAL przychodzimy całą rodziną. Każdy znajdzie coś dla siebie, a przy okazji pozna wspaniałych ludzi, nowych Sąsiadów. Panuje tam rodzinna atmosfera. MAL polecam każdemu, kto chciałby wyjść z domu, spróbować rzeczy, których jeszcze nie robił. Można pograć w gry planszowe, wypić pyszną kawę, czy po prostu odpocząć czytając książki. Każdy dzieli się tutaj dobrem, swoją pasją i doświadczeniem.

Marta

 

Cenię autentyczne, ciekawe relacje z ludźmi oraz wspólnie spędzony czas wypełniony niebanalnymi aktywnościami. A to wszystko w zasięgu ręki, po sąsiedzku! Wierzę, że razem zmienimy nasze życie i otoczenie na lepsze. 

Anka

 

Chętnie mówię sąsiadkom, jak tu przyjemnie, miło oraz wesoło, śpiewamy, tańczymy, i nie myślimy o latach, które mamy.  

Honorata 

 

Przychodzę do MAL-u ponieważ panuje tu świetna, przyjazna i otwarta atmosfera. MAL-e są dla takimi trochę domami kultury, gdzie mogę zarówno skorzystać z jakiejś propozycji, ale i zaangażować się w tworzenie czegoś. Bardzo zaangażowałam się w pomoc uchodźcom z Ukrainy. W MAL ta pomoc miała uporządkowany i ukierunkowany charakter, dzięki czemu ja czułam się spokojniejsza i wiedziałam, że moje działania są efektywne.

Ania

 

[Wypowiedzi mieszkanek odwiedzających warszawskie Miejsca Aktywności Lokalnej. Wypowiedzi zebrane we wrześniu 2022 roku. Publikowane za zgodą rozmówczyń].