FAQ - Często zadawane pytania:

Często zadawane pytania

Oferta i charakter każdego miejsca zależy od prowadzącego (w tym jego możliwości lokalowych i finansowych), ale i od pomysłowości i energii mieszkańców i mieszkanek go odwiedzających. Ważne jest jednak to, co łączy wszystkie MAL-e: otwartość, elastyczność, współpraca i lokalny charakter.  

MAL-e opierają się na społecznym zaangażowaniu mieszkańców i mieszkanek – to oni realizują tu swoje pomysły, prowadzą spotkania, rozkręcają wspólne inicjatywy. Każdy daje coś od siebie, a walutą jest zaangażowanie i chęci, a nie pieniądze.  

Większość MAL-i finansowana (lub współfinansowana) jest ze środków Miasta Stołecznego Warszawy. Pozostałe miejsca proponują bezpłatną ofertę i darmowo udostępniają swoją przestrzeń gdyż osoby je prowadzące widzą wartość we współpracy z mieszkańcami i włączaniu się w życie okolicy.

Jednym ze strategicznych celów Miasta zgodnie ze Strategia Warszawa 2030 jest wspieranie tworzenia odpowiedzialnej wspólnoty mieszkańców i mieszkanek Warszawy. Dowiedz się więcej o tym celu i Strategii Warszawa 2030.   

To grupa łącząca wszystkie MAL-e w Warszawie. Dzięki niej Tobie łatwiej jest znaleźć miejsce w interesującej cię części miasta, a osobom pracującym w MAL-ach wymieniać się informacjami i doświadczeniami związanymi z prowadzeniem MAL.