Dla animatorów/ek MAL
Często zadawane pytania
-
Tegoroczne Dni Otwarte MAL odbędą się w dniach 16-24 września (2023). To okazja by przypomnieć osobom mieszkającym w Warszawie o naszych miejscach – zaprosić ich do środka, oprowadzić po miejscu, porozmawiać. Materiały dla MAL-i na Dni Otwarte 2023
Wsparcie dla MAL-i w przygotowaniach zapewnia Grupa w Działaniu. Koordynacją i promocją akcji zajmuje się Urząd m.st. Warszawy.
-
MALlatter to newsletter skierowany do koordynatorek/koordynatorów i animatorek/animatorów Miejsc Aktywności Lokalnej w Warszawie, w którym znajdziesz informacje o planowanych na cały miesiąc szkoleniach, spotkaniach i dyżurach. Z MALletteru dowiesz się także co działo się w poprzednim miesiącu, otrzymasz linki do wspólnie wypracowywanych materiałów i inspiracji. (MALletter redaguje Fundacja Kultotwórcza Grupa w Działaniu).
-
Grupa ‘MAL-e w Warszawie” na Facebooku to miejsce biezącej wymiany informacji, inspiracji i doświadczeń. Grupa zamknięta. Dołącz do grupy. (otwiera się w nowej karcie)
“Kawka dla MAL” to comiesięczne spotkania online. Z chętnymi osobami animującymi warszawskie MAL-e spotykamy się żeby nieformalnie porozmawiać o bieżących działaniach i wyzwaniach.
Grupę “MAL-e w Warszawie” i spotkania “Kawka dla MAL” prowadzi Urząd m.st. Warszawy.
-
To bezpłatne spotkania, na które możesz się umówić z naszymi superwizorkami – Kasią Sekutowicz i/lub Martą Henzler. Podczas spotkania możesz porozmawiać o wyzwaniach związanych z pracą w MAL-u, przyjrzeć się swojej praktyce pracy w MAL, porozmawiać na temat trudności i sytuacji kryzysowych związanych z prowadzeniem MAL-u. Możesz umówić się na spotkanie indywidualne, zespołem Twojego MAL-u lub grupowe dla osób z kilku różnych MAL-i; na żywo lub online. Superwizorki obowiązuje zasada poufności. Więcej o superwizjach i kontakt do superwizorek. (otwiera się w nowej karcie)
Superwizje dla animatorów/ek i koordynatorów/ek MAL-i na zlecenie Urzędu m.st. Warszawy prowadzą Marta Henzler i Katarzyna Sekutowicz.
-
Spotkania na tematy, które zgłaszacie Wy! Na każdym spotkaniu jest czas na szkolenie eksperckie, wymianę doświadczeń oraz sieciowanie. Po każdym szkoleniu organizowany jest także godzinny dyżur dla chętnych z Grupą w Działaniu. Sprawdź termin najbliższego szkolenia w aktualnym MALletterze.
Spotkania eksperckie ze środków m.st. Warszawy organizuje Fundacja Kultotwórcza Grupa w Działaniu. #WsparcieMAL
-
Chcesz czuć się jeszcze lepiej w przestrzeni swojego MAL-u? Walczysz o ładną i funkcjonalną przestrzeń, ale masz ograniczone zasoby? A może od dłuższego czasu mierzysz się z jakimś innym wyzwaniem, na które trudno jest znaleźć rozwiązanie? Zaczynamy konsultacje z zakresu designu (w tym także projektowania przestrzeni) oraz design thinking! Sprawdź termin najbliższego dyżuru w aktualnym MALletterze. Celem “projektowego ABC” jest wykorzystanie praktycznej wiedzy z zakresu designu do poprawy jakości współ_bycia w MAL-ach. W ramach spotkania możemy np. zająć się bezkosztową zmianą aranżacji wnętrza, w którym chcecie poczuć się lepiej lub w trybie kreatywnego sprintu opracować rozwiązanie wybranego przez Was problemu/wyzwania.
Projektowe ABC ze środków m.st. Warszawy organizuje Fundacja Kultotwórcza Grupa w Działaniu. #WsparcieMAL
-
Ogólnopolska Konferencja “Miejsca Otwarte. Rozmowy o przestrzeniach spotkań sąsiedzkich” organizowana jest od 2017 roku. Jej celem jest zbieranie i wymiana doświadczeń przedstawicieli różnych miejsc (m.in. domy kultury, biblioteki, ośrodki pomocy społecznej, urzędy, organizacje pozarządowe), które otworzyły się na potrzeby i pomysły mieszkańców. Wydarzenie składa się z debat i warsztatów poruszających najważniejsze zagadnienia związane z funkcjonowaniem i rozwojem miejsc otwartych z całej Polski. Konferencja skierowana jest zarówno do pracowników samorządów i instytucji lokalnych, jak i przedstawicieli organizacji pozarządowych i lokalnego biznesu. Zapoznaj się z nagraniami i notatkami ze wszystkich edycji wydarzenia. (otwiera się w nowej karcie)
Konferencję Miejsca Otwarte organizuje Urząd m.st. Warszawy przy wsparcu partnerów.
-
To wspólny znak graficzny, którym posługiwać się mogą wszystkie należące do sieci MAL(otwiera się w nowej karcie) miejsca. Znak informuje o tym, że dane miejsce oficjalnie należy do sieci miejsc otwartych na działania i inicjatywy sąsiedzkie i lokalne. Znak MAL nie ma na celu zastąpienia indywidualnej identyfikacji poszczególnych miejsc. Tożsamość miejsca przejawiająca się m.in. w logo czy nazwie, niejednokrotnie wypracowanych wraz z mieszkańcami, pełni rolę pierwszoplanową. Dowiedz się więcej i pobierz pliki ze znakiem.(otwiera się w nowej karcie)
Za wspólny znak MAL odpowiada Urząd m.st. Warszawy.
-
Brakuje Ci rąk do działania w MAL? A może masz osoby, które prowadzą społecznie regularne zajęcia? Skorzystaj z wolontariatu. Dzięki platformie https://ochotnicy.waw.pl/ możesz znaleźć wolontariuszy do stałych działań lub jednorazowych akcji. Zespół projektu “Ochotnicy Warszawscy” doradzi Ci także jak stworzyć Porozumienia z wolontariusz(k)ami. Dzięki takim porozumieniom zarówno Twój MAL, jak i wolontariusze/ki będa mogli korzystać z bezpłatnych szkoleń i funduszy. Dowiedz się więcej.(otwiera się w nowej karcie) Masz pytania? Skontaktuj się z Karoliną Kłosińską z zespołu Ochotników Warszawskich (ochotnicy@um.warszawa.pl).
Rozwojem wolontariatu w Warszawie, w tym wsparciem wolontariatu w MAL-ach, zajmuje się Urząd m.st. Warszawy – zespół projektu Ochotnicy Warszawscy.
-
Miejsca Aktywności Lokalnej to idealne miejsce praktyk studenckich dla studntów/ek wielu kierunków studiów. Dzięki swojemu otwartemu i elastycznemu charakterowi MAL-e pozwalają na, często pierwsze, działania studentów/ek dla lub ze społecznością. Od 2017 roku dzieki współpracy Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego oraz Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy dla studentów/ek spacjalizacji animacja kultury i edukacja nieformalna organizowane są praktyki studenckie w Miejscach Aktywności Lokalnej. Dowiedz się więcej o praktykach studenckich w warszawskich MAL-ach.(otwiera się w nowej karcie)
Praktyki studenckie MAL-ach są organizowane dzięki współpracy Urzędu m.st. Warszawy i Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego.
-
Warszawskie MAL-e mogą darmowo skorzystać ze specjalnego konta "Zoom dla MAL", dzięki któremu mogą spotykać się z mieszkańcami online. Dowiedz się więcej i zarezerwuj termin na spotkanie online. Zoom dla MAL działa dzięki wsparciu Urzędu m.st. Warszawy we współpracy z Wolskm Centrum Kultury.
-
Prowadzenie MAL-u jest nie lada wyzwaniem. Wiemy o tym i chcemy Cię wesprzeć. Skorzystaje ze zbioru przydatnych informacji, podpowiedzi, inspiracji i kontaktów.
Lekcje języka polskiego, zbiórki ubrań, integracja sąsiedzka z nowymi sąsiad(k)ami... MAL-e wspierają działania pomocowe na rzecz osób chodźczych z Ukrainy, a także dbają o integrację i włączanie naszych nowych sąsiadów w lokalne społeczności. Sprawdź bazę informacji, podpowiedzi i inspiracji.(otwiera się w nowej karcie)
Bazę stworzył Urząd m.st. Warszawy.
-
Okazja do wspólnego odwiedzenia miejsc podobnych do MAL-i w innych miastach. Pierwsza wizyta w 2023 roku zaprowadziła nas do Poznania.
Wizyty studyjne dla MAL ze środków m.st. Warszawy organizuje Fundacja Kultotwórcza Grupa w Działaniu. #WsparcieMAL