PROGRAM DNI OTWARTYCH MAL 2022

?  MAL-tana

ul. Rozłogi 10

Więcej o tym MAL

? Parapetówka – piątek 21 października godz. 18.00-20.00

Zapraszamy na parapetówkę nowej przestrzeni MAL-tanyw siedzibie OPS Bemowo.

Wyprzedaż garażowa – poniedziałek 17 października 16.00-19.00

? Wymiana / oddanie: książek, płyt, gier planszowych / komputerowych, ubrań, itp. Zasadą jest: po zakończonej akcji, właściciele zabierają wszystkie rzeczy ze sobą. My udostępniamy plac, stoły i krzesła. Uczestnicy mogą liczyć na ciepłą kawę lub herbatę :)

***

? MAL Dwa Jelonki

ul. Powstańców Śląskich 44

Więcej o tym MAL

? Warsztaty śpiewu Zespołu Wrzawa – wtorek 18 października godz. 18.00-20.00 – Lubisz śpiewać? Przyjdź! Śpiewamy warszawski repertuar i nie tylko warszawski... Zajęcia prowadzi Robert Lipka.

? CODE WEEK 2022 z Cyfrowym Dialogiem – poniedziałek 17 października godz. 17.00 – zajęcia z Cyfrowym Dialogiem dla dzieci w wieku 7-12 lat

? Chór mam – środa 19 października godz. 10.00-12.00 – Zajęcia śpiewu dla mam z dziećmi. Wspaniały czas dla maluchów!

? Dziecięcy klub kota – środa 19 października godz. 16.00 – Kreatywne zabawy wokół tematyki ulubieńców dzieci. Prowadzi Maziajkowo.

? Rodzinne warsztaty kreatywne z nauką języka angielskiego – czwartek 20 października godz. 16.00

? Eko? Zrób to sam! – czwartek 20 października godz. 18.00 -warsztaty florystyczne - pleciemy naturalne wianki na groby.

? Klub brydżowy – czwartek 20 października godz. 12.00 – rozgrywki w grupach, spotkanie miłośników brydża

?Zdrowy kręgosłup - zajęcia dla kobiet – piątek 21 października godz. 9.00

?Kino "Babskie Bemowo": "Założę czerwone spodnie", reż. Elżbieta Rutkowska – piątek 21 października godz. 18.00

? Zajęcia WenDo dla nastolatek 13-17 lat – piątek 21 i sobota 22 października godz. 10.00

***

? Spotykalnia Biblioteka Sąsiedzka

ul. Powstańców Śląskich 126

Więcej o tym MAL

? Literatura i Folklor – piątek 21 października godz. 17.30-19.00 

Spotkanie warsztatowe, podczas którego uczestnicy poznają podobieństwa i różnice w literaturze i folklorze naszych krajów.

Wernisaż Włodzimierza Biegańskiego – piątek 21 października godz. 13.00-15.00

?Wernisaż prac, artysty o polskich korzeniach, pochodzącego z Ukrainy . Na wystawie prezentowane będą obrazy oraz napisane przez Pana Włodzimierza ikony.

 

? MAL Przystanek Porajów (otwarcie nowego MAL!)

ul. Porajów 14

Więcej o tym MAL

? Otwarcie MAL Przystanek Porajów – czwartek 20 października godz. 12.00-19.00

Otwarcie nowego MAL-u na Białołęce! W programie m.in. warsztat pt. "Nasze sąsiedzkie ekonawyki", występy lokalnych grup muzycznych, teatralnych i tanecznych, animacje dla dzieci, spotkanie autorskie z Panią Agatą Komorowską związane z jej najnowszą publikacją pt."Bądź niezniszczalna".

***

? 3 pokoje z kuchnią

ul. Głebocka 84

Więcej o tym MAL

? Charytatywne warsztaty taneczne na rzecz zwierząt ze schroniska – sobota 22 października godz. 13.00-18.00

Warsztaty z tańca Rueda de casino (salsa kubańska w parach tańczących na obrębie koła, z częstymi zmianami partnerów + wstępne kroki solowo) w 3 pokojach z kuchnią. Warsztaty są wydarzeniem zachęcającym do wsparcia charytatywnej zbiórki na schronisko dla zwierząt w Józefowie. Po warsztatach zaplanowany jest czas na integrację i rozmowę.

? MAL Samogłoska

ul. Samogłoska 9a

Więcej o tym MAL

? Portret kobiety – spotkanie autorskie z Elżbietą Sieradzińską – sobota15 października godz. 17.00

Sąsiedzkie spotkanie czytelnicze. Podczas spotkania przeniesiemy się na Wyspy Zielonego Przylądka oraz w Himalaje, a to za sprawą dwóch książek o wyjątkowych kobietach – Cesárii Évorze (piosenkarka, Bosonoga Diva z Wysp Zielonego Przylądka) oraz Wandzie Rutkiewicz (himalaistka, pierwsza Polka i Europejka na Mount Everest, pierwsza Kobieta na K2). Wyjątkowe życiorysy tych wspaniałych kobiet na kartki książek przeniosła Elżbieta Sieradzińska. Wstęp wolny. Wydarzenie towarzyszące wystawie “Portret kobiety” w MAL Samogłoska.

? MAL Siekierki

ul. Siekierkowska 28

Więcej o tym MAL

? Kawa w MAL Siekierki – sobota 22 października godz. 12.00-14.00

Zapraszamy do Miejsca Aktywności Lokalnej MAL Siekierki, które mieści się w Domu Kultury Dorożkarnia. Pokażemy naszą przestrzeń, porozmawiamy o naszym MAL-u, o tym co można w nim robić, jak go współtworzyć. Porozmawiamy o Waszych pomysłach i o tym, jak możemy Was wesprzeć przy ich realizacji.

***

? Mokotowskie Centrum Integracji Mieszkańców

ul. Woronicza 44a

Więcej o tym MAL

? Wieczór z poezją Elizy Saromy-Stępniewskiej i muzyką Zbigniewa Stępniewskiego – 15 października godz. 18.00-19.30

? MAL Surma

ul. Białobrzeska 17

Więcej o tym MAL

? Scrapbooking – sobota 15 października godz. 11.00-13.00

Ręczne tworzenie i dekorowanie np. albumów ze zdjęciami i pamiątkami rodzinnymi. Na warsztatach zrobimy zakładki do książek. Popracujemy z pięknymi papierami wykorzystując proste narzędzia. Zainicjujemy warsztaty scrapbookingu.

? Spotkanie z Ajurwedą – środa 19 października godz. 10.00-11.30

Zapraszamy na spotkanie z Ajurwedą, aby jeszcze lepiej poznać siebie. Warsztaty poprowadzi Anna Niewiarowska Konsultantka i terapeutka ajurwerdyjska.

? Sąsiedzkie śniadanie sobota 22 października godz. 11.00-13.00

Sąsiedzkie śniadanie  to czas aby poznać sie bliżej. W czasie śniadania, w miłej atmosferze opowiemy na działania MAL-u. Bedzie nam miło jak przyniesiesz coś na wspólny stół.

***

? MAL Grójecka 109

ul. Grójecka 109

Więcej o tym MAL

? Sąsiedzki Podwieczorek / Neighborhood afternoon tea PL/ENG/UA – poniedziałek 17 października godz. 17.00-20.00

To spędzanie czasu przy rozmowach i gotowaniu prostych potraw. Każdy z uczestników przynosi składniki na jedno proste danie (mogą być nawet kanapki). W czasie spotkania wspólnie przygotowujemy potrawy, a później wymieniamy się nimi. Zapraszamy do integracji sąsiedzkiej i korzystania ze wspólnej kuchni. Tym razem podwieczorek sąsiedzki poprowadzi grupa spotykająca się w ramach English Speaking Club. Zapraszamy wszystkie osoby mówiące (także na poziomie podstawowym) w języku angielskim oraz wszystkich chętnych na rozmowy z sąsiadami.

ENG
It's about spending time talking and cooking simple dishes. Each participant brings the ingredients for one simple dish (there may even be sandwiches). During the event, we prepare dishes together, and then we exchange them. We invite you to integrate your neighbors and use the shared kitchen. This time, a neighborhood afternoon tea will be hosted by a group meeting as part of the English Speaking Club. We invite all English speakers (also at the basic level) and anyone willing to talk to their neighbors.
 

? Sąsiedzkie Planszówki – czwartek 20 października godz. 17.00-20.00

Sąsiedzkie granie w planszówki! Mamy ich kilkadziesiąt – wybierzemy grę w zależności od liczby osób i usiądziemy do niej przy ciepłej herbacie. To także świetna okazja do rozmów z sąsiadami. Mile widziani są wszyscy, osoby w każdym wieku i na każdym poziomie zaawansowania  w planszówkowaniu. Lista dostępnych gier jest dostępna w wydarzeniu na Facebooku MAL Grójecka 109. Spotkanie poprowadzi sąsiad Michał, wieloletni miłośnik i wielki znawca gier planszowych. Można przyjść ze swoją ulubioną grą. Wstęp wolny!

? Klub dla Rodzin Zwlacz Nudę

ul. Kickiego 1/u4

Więcej o tym MAL

? Jesienne warsztaty dekoracyjne – piątek 21 października godz. 16.00-18.00

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Pragi-Południa na niezwykłe warsztaty, w których przywitamy jedną z najbardziej nastrojowych pór roku - mowa o złotej, polskiej jesieni! Stworzymy piękne dekoracje, które będą stanowić piękną ozdobę stołów; klimatyczne świeczniki; lampiony, dekoracje z liści i wiele, wiele innych! Zapraszamy całe rodziny, aby w domowej, przyjaznej atmosferze MAL-u napić się ciepłej herbatki, oddać się twórczemu szałowi, stworzyć piękne dekoracje, podzielić się doświadczeniem, porozmawiać, zawrzeć nowe znajomości.

? WYMIENIAM - ŚWIAT ZMIENIAM – sobota 22 października godz. 11.00-14.00

Zapraszamy na wymianę książkową. Jesień to idealna pora, by usiąść z dobrą lekturą z kubkiem gorącej herbaty pod kocem, a my chcemy stworzyć ku temu idealną okazję! WYMIENIAM - ŚWIAT ZMIENIAM to ciekawa możliwości, by w świadomy i ekologiczny sposób zyskać interesującą książkę, poznać sąsiadów i umilić sobie wieczór.

***

? Kredens pod Oknami

ul. Szklanych Domów 13

Więcej o tym MAL

? Sąsiedzka wymiana roślin przed Kredensem pod oknami – sobota 15 października godz.12.00-14.00

? Alborśmy to jacy tacy “Polskie melodie ludowe grane na instrumentach z dalekich krajów”- wspólne spiewanie – niedziela 16 października godz.17.00;

? Promocja ksiązki o Irenie Jarockiejniedziela 23 października

***

? Miejsce Akcji Paca

ul. M. Paca 40

Więcej o tym MAL

? Wymiennik Grochowski – sobota 22 października godz. 12.00-14.00

Serdecznie zapraszamy na Wymiennik Grochowski czyli akcję sąsiedzkiej wymiany rzeczy bez użycia pieniędzy. Wymiennik w pięciu krokach, czyli jak to działa? 1. Wybierasz rzeczy, którymi chcesz się wymienić (maksymalnie 15 rzeczy). 2. Rzeczy, którymi chcesz się wymienić przynosisz do Miejsca Akcji Paca. Za każdą rzecz, niezależnie od wartości, wielkości i innych cech dostajesz jeden kupon. 3. Przychodzisz na Wymiennik w sobotę 22.10. w godz. 12.00-14.00. Wymieniasz kupony na przedmioty. 4. Nieużyte kupony możesz wykorzysta na kolejnym Wymienniku. (5. Osoby biorące udział w Wymienniku obowiązuje Regulamin Miejsca Akcji Paca).

***

? Dzielnia Saska Kępa

ul. Berezyńska 27

Więcej o tym MAL

? Dni Otwarte MAL w Dzielni Saska Kępa – 15-23 października godz. 12.00-20.00

W związku z dniami otwartymi wydłużamy godziny działania MAL Dzielnia Saska Kępa! Działamy dla Was od wtorku do soboty od godziny 12 do 20! Zapraszamy!

? Centrum Wielokulturowe

ul. Jagiellońska 54

Więcej o tym MAL

? Kiermasz Ukraiński – sobota 15 października godz. 12.00-16.00

Kiermasz ukraiński będzie nie lada gratką dla miłośników rękodzieła i nie tylko.
Na kiermaszu znajdziecie m.in. kultowe lalki motanki, plakaty czy wianki. Część z dochodów zostanie przeznaczona na zakup pomocy medycznej dla osób na Ukrainie.

? Panel "Art Of Migration" i wystawa "Our Eyes in Your Eyes" – niedziela 23 października godz. 19.00-21.00

O tym, co dzieje się, kiedy oczy migrantów spotykają się z oczami Polaków, opowie wystawa, która odświeży spojrzenie na kwestię kulturowe i społeczne. Sztuka zostanie tu użyta jako medium w rozmowach o migracji, tożsamości oraz szczera opowieść o doświadczaniu dyskryminacji, oraz dosyć świeżych nadal wspomnieniach z życia w kraju nad Wisłą. Kim jest twórca, który manifestuje swoją dezaprobatę wobec rasizmu, kiedy jego wyraz artystyczny nie prowadzi ludzi na barykady, a raczej zwraca się z prośbą, by zatrzymali się na chwilę i zakwestionowali sposób, w jaki dotychczas patrzyli. Czy potrafimy zobaczyć w kimś „obcym” siebie samych? Prace Multicultural Art Collective nie mają się po prostu podobać, a raczej wymagają od widza zastanowienia się nad tym, jak on sam postrzega ludzi wokół. Ile stereotypów, narracji, rasistowskich żarcików i krzywych spojrzeń jeszcze skrywają nasze oczy?

***

? NASZA Klubokawiarnia Międzypokoleniowa

ul. Stalowa 29

Więcej o tym MAL

? Robimy ocet jabłkowy na Stalowej – wtorek 18 października godz. 14.00-15.00

Sezon jabłkowy trwa! Zapraszamy więc wszystkich chętnych do wspólnego przygotowywania octu jabłkowego pod okiem naszej sąsiadki Basi. Przynieście ze sobą duże słoje! Kto może, niech weźmie też nożyk. Zapewniamy materiały (poza wspomnianymi słojami). Wstęp wolny!

? Ukraińskie popołudnie na Stalowej – czwartek 20 października godz. 16.00-17.30

Zapraszamy na spotkanie z zaprzyjaźnioną Grupą Ukraińską z Centrum Aktywności Międzypokoleniowej "Nowolipie". Działają w niej serdeczne i pełne energii kobiety, które chętnie przybliżą nam swoją kulturę. Posłuchamy wspólnie ukraińskiej muzyki, pośpiewamy, a może nawet potańczymy. Przewidujemy też małe co nieco!

? Ozdabianie dyń i podwieczorek | PRASKIE BAJERY – sobota 22 października godz. 14.30-17.00

Jesteśmy na szlaku magicznych miejsc(ówek) w ramach weekendu PRASKIE BAJERY!
Zapraszamy na ozdabianie dyń! Z tego, co z nich zostanie zrobimy podwieczorek. Miąższ nie może się zmarnować! Liczba dyń ograniczona (można przynieść swoją). Kontakt: 515 211 567 (animatorka). Tu więcej informacji o całym wydarzeniu PRASKIE BAJERY. Weekend w klimacie Less Waste: https://fb.me/e/24neLMUwM

***

? MAL Śliwka

ul. W. Gersona 16/1

Więcej o tym MAL

? Koncert Piosenki Rozrywkowej – sobota 15 października godz. 17.00-18.00 

Koncert Piosenki Rozrywkowej w wykonaniu uczniów Szkoła Muzyki Rozrywkowej Your Melody. To będzie muzyczna podróż inspirowana tym, co gra w sercach młodych wokalistów. W repertuarze pojawią się utwory artystów i kompozytorów, którzy są dla naszych wykonawców wielką inspiracją do rozwijania ich talentu muzycznego, jakim jest wokalistyka i śpiew. Gatunki, jakie zabrzmią podczas naszego muzycznego spotkania to: pop, jazz, rock oraz soul. Będzie możliwość zadedykowania utworów. A usłyszymy przeboje m.in. Sanah, F. Sinatry, G. Łobaszewskiej, Sistars, Cz. Niemena, E. Farnej, Urszuli, czy Dody i Margaret. 

? Sokół wędrowny - najszybsze stworzenie świata – sobota 15 października godz. 18.00-19.00

Bohaterem spotkania będzie falco peregrinus... czyli sokół wędrowny.  W sobotę w MAL "Śliwka" te piękne drapieżniki będą bohaterami spotkania z Anną Zarankiewicz i opiekunami ptaków z nieformalnej grupy miłośników sokołów wędrownych FALCOFANI działających przy Stowarzyszeniu Na Rzecz Dzikich Zwierząt Sokół. W planach wiele ciekawostek i przede wszystkim gwarantowana obecność tych wyjątkowych i jednocześnie zagrożonych wyginięciem ptaków.

?„Piosenka jest dobra na wszystko”  – sobota 15 października godz. 19.30-20.30

Koncert „Piosenka jest dobra na wszystko” to muzyczne show z najlepszymi kompozycjami duetu Przybora i Wasowski we współczesnych wokalno-aktorskich interpretacjach. W programie usłyszymy utwory Kabaretu Starszych Panów, śpiewane kiedyś przez gwiazdy polskiej estrady, takie jak Kalina Jędrusik, Irena Kwiatkowska, Wiesław Gołas czy Barbara Krafftówna. Zapewniamy wspaniałą zabawę z nutką humoru. Wstęp wolny.

? Podwieczorek z Braćmi Podczaskimi – niedziela 16 października godz. 16.00-18.00

Gratka dla miłośników Śliwic, pasjonatów historii i smakoszy dobrego humoru. Naszymi gośćmi będą przedstawiciele nie tylko jednej z jeszcze przedwojennych śliwickich rodzin, ale także osoby zasłużone dla pamięci i tożsamości tego miejsca. Będą to trzej bracia Podczascy - Panowie Henryk, Ryszard i Mieczysław. Najstarszy z braci Pan Henryk Podczaski jest autorem rozchwytywanej książki "Śliwice, czy je pamiętasz?" - monografii tego osiedla z lat 30. na Pradze-Północ. Wszyscy trzej bracia urodzili się na Śliwicach, a ich rodzice byli pierwszymi mieszkańcami osiedla. Spotkanie sąsiedzkie będzie okazją do wspomnień i dobrej zabawy, bo bracia słynęli z psikusów i poczucia humoru. A dla osób spoza sąsiedzkiego grona do poznania historii i tajemnic tego praskiego osiedla.

***

? PałacykKonopackiego

ul. Strzelecka 11/13

Więcej o tym MAL

? Ukraińsko-polska domówka / Українсько-польський квартирник – środa 19 października o godz. 17.00-20.00

Drodzy przyjaciele i przyjaciółki, rodacy i rodaczki, sąsiedzi i sąsiadki! Z przyjemnością zapraszamy na cykl spotkań sąsiedzkich w Pałacyku. Przygotujemy ukraińskie ciasta i przekąski, posłuchamy ukraińskiej muzyki. Wspólnie tworzymy to spotkanie, więc jeśli macie pomysły na gotowanie, napiszcie do nas (promoukr@dkpraga. pl). Poznajmy się, porozmawiajmy! Wstęp wolny, smakołyki mile widziane. Po zakończeniu spotkania, ok godziny 19:00 udamy się wspólnie do Pracowni Wschodniej na wernisaż wystawy "Potencjalne narracje" Do zobaczenia! Aliona, Ludmiła, Halyna, Olena, Olga, Viktoria

? Szopa Dobrych Pomysłów przy Domu Kultury Rembertów

ul. Komandosów 8

Więcej o tym MAL

? Sąsiedzkie planszówki w MAL "Szopa Dobrych Pomysłów" – poniedziałek 17 października godz. 17.00-19.00

Otwarte rodzinne spotkanie przy herbacie i planszówkach. Na miejscu mamy sporo gier towarzyskich, można przynieść też własne propozycje i na miejscu znaleźć towarzystwo do rozegrania gry.

? Osiedle Jazdów

Jazdów 10/5

Więcej o tym MAL

? Oprowadzanie po Osiedlu Jazdów – niedziela 23 października godz. 12.00

Zapraszamy na spacer po najbardziej malowniczej warszawskiej wiosce, która jednocześnie jest największym społecznym oddolnym domem kultury w Polsce (sic!). Oprowadzać i opowiadać będą aktywiści i wolontariusze Partnerstwa Otwarty Jazdów.

***

? Międzypokoleniowa  Klubokawiarnia – Dom Kultury Śródmieście

ul. Anielewicza 3/5

Więcej o tym MAL

? MALowanki, wyklejanki, kolaż – poniedziałek 17 października godz. 12.00-16.00 

W ciągu dnia będzie można porozmawiać z pracownikami Klubokawiarni na temat jej działalności. Wytłumaczymy co to takiego ten MAL :) Przygotujemy słodki poczęstunek. Ewa poprowadzi zajęcia, podczas których każdy będzie mógł stworzyć kolaż. Stworzymy jednocześnie atmosferę do rozmów i dzielenia się pomysłami. Zachęcimy uczestników do zaangażowania się w tworzenie programu naszego Miejsca Aktywności Lokalnej.

? Sekretne zeszyty – wtorek 18 października godz.18.00-20.00

Zapraszamy na spotkanie z pisarką Moniką Koszewską, która odpowie na wszystkie nurtujące pytania czytelników. Spotkanie poprowadzi Wiola Pietrzak Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny

? Wśród Albinosów w Tanzanii – czwartek 20 października godz. 18.00-20.00

Spotkanie z Siostrą Barbarą -loretanką, pracującą w Afryce w Domu TANGA dla dzieci i młodzieży dotkniętych albinizmem. Wstęp wolny

***

? MAL na Armii Ludowej 9

Al. Armii Ludowej 9

Więcej o tym MAL

? Spotkanie dla mieszkańców przy kawie i jesiennych muffinach – środa 19 października godz. 15.00-17.00 

Zapraszamy do nowego miejsca działań społecznych CAM na Armii Ludowej 9. Spotkanie jest otwarte, można dołączyć w dowolnym momencie. Będzie można zobaczyć nową warszawską przestrzeń społeczną, porozmawiać z opiekunką miejsca, napić się pysznej kawy i zjeść jesienne domowe muffiny.

? MAL Szklana Góra (w Domu Kultury Zacisze)

ul. Blokowa 1

Więcej o tym MAL

? Warsztaty neurografiki / Практикум з нейрографіки – sobota 22 października godz. 10.00-12.00

Zapraszamy na warsztaty neurografiki, czyli metody artystyczno-terapeutycznej, która jest sposobem na pobudzenie wyobraźni i radzenie sobie z problemami.. Uczy ona kontaktu ze sobą, jest skuteczna w procesie modelowania wyobraźni i realizowania marzeń. Poprzez rysunek docieramy do podświadomości by móc pracować ze swoimi wewnętrznymi doświadczeniami. Warsztaty poprowadzi Yuliia Matsiuk po ukraińsku, ale zapraszamy również osoby mówiące tylko po polsku, z pewnością wszyscy znajdziemy nić porozumienia.

Запрошуємо вас на нейрографічні майстерні, це мистецько-терапевтичний метод, який є способом стимулювання уяви та вирішення проблем, вчить вас контактувати з собою, ефективний у процесі моделювання вашої уяви та здійснення ваших мрій. Через малюнок ми досягаємо підсвідомості, щоб мати можливість працювати з нашими внутрішніми переживаннями. Воркшоп буде вести Юлія Мацюк українською мовою, але ми запрошуємо і людей, які розмовляють лише польською мовою, обов’язково всі ми знайдемо ниточку порозуміння. Безкоштовні майстер-класи. Вхід вільний

***

? MAL Przystanek Siarczana (działająca przy Centrum Kultury i Aktywności)

ul. Siarczana 6

Więcej o tym MAL

?Jesienne wianki -warsztaty kreatywne w ramach Dni Otwartych MAL – czwartek 20 padziernika o godz. 18.00

Zapraszamy w najbliższy czwartek, 20 października o godz. 18.00 na spotkanie sąsiedzie w ramach Dni Otwartych Miejsc Aktywności Lokalnej. Jesień cieszy nas swoimi kolorami i warto to wykorzystać do przygotowania jesiennych kompozycji, które pięknie ozdobią każde wnętrze. Podczas spotkania będziemy tworzyć jesienne wianki z liści, pnączy, kasztanów i żołędzi. Będzie to też okazja do spotkania się i  poznania. Prosimy o przyniesienie ze sobą liści, kasztanów, żołędzi. Wokół CKiA mamy kilka klonów, które już nabrały wspaniałych odcieni czerwieni i pomarańczu, można przyjść chwilę wcześniej i pozbierać te najładniejsze. Zapisy pod nr tel. 577 888 748.

? MAL Portiernia

ul. Traktorzystów 20

Więcej o tym MAL

? Warsztat "W zgodzie z naturą" (dla dorosłych) – piątek 21 października godz. 17.00-20.00

Zapraszamy na warsztaty, na których będziemy tworzyć „drzewo życia” (produkt ekologiczny). Naszymi materiałami do pracy będą naturalne surowce – porost/mech, drewno, kamienie, muszle, sznurek jutowy, lina jutowa, worek lniany, koraliki drewniane, dekory ze sklejki drewnianej, glina szamotowa, barwniki naturalne, materiały z recyklingu... Wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona. Zapisy na adres e-mail: dk.portiernia@arsus.pl

? MAL Kajakowa 12b

ul. Kajakowa 12b

Więcej o tym MAL

? Koło Gospodyń Miejskich – niedziela 23 października godz. 18.00-20.00

Serdecznie zapraszamy na spotkanie Koła Gospodyń Miejskich, podczas którego wspólnie przygotujemy ozdobę z filcu dla naszego MAL-u. Zachęcamy do przyniesienia ze sobą czegoś dobrego na wspólny stół. Spotkanie przeznaczone jest tylko dla kobiet :)

? Miejsce Aktywności Lokalnej w Wawerskim Centrum Kultury Filia Aleksandrów

ul. Samorządowa 10

Więcej o tym MAL

? Otwarte spotkanie planszówkowe – piątek 21 października godz. 17.00-19.00

Serdecznie zapraszamy na otwarte spotkanie planszówkowe w ramach Dni Otwartych MAL. Wydarzenie jest zorganizowane z inicjatywy młodzieży, która spotyka się co tydzień w MAL-u WCK Filia Aleksandrów. Wstęp wolny.

? MAL Wesoła (Ośrodek Kultury)

ul. Stefana Starzyńskiego 21

Więcej o tym MAL

?Pracownia Portretu – wtorek 18 października godz. 18.00-19.30

Sąsiedzka integracja, twórcza ekspresja i szlifowanie własnych umiejętności – trio doskonałe! Pasjonujesz się rysunkiem? Chcesz wymienić się doświadczeniem z innymi uczestnikami? A może po prostu chcesz spróbować swoich sił w portretowaniu? Pracownia Portretu jest właśnie dla Ciebie. Pomysłodawcą Pracowni Portretu jest lokalny wolontariusz, artysta Maciej „Maca” Mackiewicz. Wstęp wolny. Zapisy pod nr tel. 22 506 51 57.

? Rozmowy o MAL-u - breloki makramowe przy kawie i ciastku – czwartek 20 października godz. 18.00-19.00

Nie wiesz czym jest MAL? Chcesz się dowiedzieć? Zobaczyć przestrzeń, spotkać się z koordynatorem, posłuchać o pomysłach sąsiadów by się zainspirować? To spotkanie jest właśnie dla Ciebie! W domowej atmosferze przy kawie/herbacie i ciastku porozmawiamy o działalności MAL-owej w Wesołej oraz mile spędzimy czas tworząc breloki metodą makramy.  Przyjdź i przekonaj się jakie fajne rzeczy można z nami zrobić!

.

? MAL we Włochach

ul. Rejonowa 6/8

Więcej o tym MAL

? Otwarte Spotkania Psychologiczne – wtorek 18 października godz. 12.30

Otwarty Wykład Psychologiczny z Marzeną Zarzycką - psycholożką

? Międzypokoleniowe Włochy 2 – środa 19 października godz. 17.00-19.00

Międzypokoleniowe spotkanie w ramach cyklu spotkań Seniorów z dziećmi i młodzieżą.

? Sąsiedzkie Warsztaty Tworzenia Ozdób z Makramy – piątek 21 października godz.17.30

Inicjatywa Sąsiedzka mieszkanki naszej dzielnicy Anity i zespołu MAL we Włochach. 

***

MiniMal w Artystycznym Domu Animacji

ul. J. Chrościckiego 14

Więcej o tym MAL

? Wyprzedaż garażowa – sobota 15 października godz. 14.30-16.30

SKORZYSTAJ Z OKAZJI!!! MASZ ZBĘDNE RZECZY? NIE CZEKAJ- ZRÓB PORZĄDEK I PRZYJDŹ! CZEKAMY NA CIEBIE! Jest to cykliczne wydarzenie kulturalne o tematyce ekologicznej. Jej celem zachęcenie mieszkańców Warszawy do aktywnego uczestnictwa w wyprzedażach zbędnych przedmiotów: ubrań, zabawek, książek, mebli, naczyń i innych (tj. do organizowania, na wzór wielu miast i miasteczek na Zachodzie, wyprzedaży garażowych).
Zapraszamy również  do tworzenia stoisk rękodzieła. Jak wziąć udział? W DNIU IMPREZY ZGŁOŚ SIĘ DO ORGANIZATORA. Informacje: ada@dkwlochy.pl, 22 863 79 81

? Koncert “Warszawa da się lubić” – wtorek 18 października godz. 12.00

W ramach obchodów Włochowskiego Miesiąca Seniora oraz ni Otwartych MAL zapraszamy na koncert „Warszawa da się lubić”. W programie szlagiery z lat międzywojennych i czasów powojennych. Całość programu połączona fragmentami tekstów oraz znanych skeczy i monologów kabaretów warszawskich. Wspólne śpiewanie piosenek.

? Klubokawiarnia Sąsiedzka

ul. Działdowska 6

Więcej o tym MAL

? Eko warsztaty – 21 października godz. 16.00- 18.00

W tym dniu stworzymy świecę sojowe. Będzie to okazja by nauczyć się w prostu sposób stworzyć piękny upominek przy zastosowaniu naturalnych dodatków. Spędzimy miło czas przy kawie, herbatce i ciastku. Oczywiście najważniejsza w tym wszystkim będą rozmowy. Poznanie nowych sąsiadów, opowiedzenie o możliwościach i planach oraz nowych pomysłach na działania w Klubokawiarni Sąsiedzkiej.

***

? MAL Kotłownia

ul. Olbrachta 9

Więcej o tym MAL

? Magicznie w MAL Kotłownia – 22 października godz. 13.00-17.00 

Będą alpaki, potańcówka, konkursy, warsztaty magii dla najmłodszych i jedzonko =) Planujemy zrobić magiczną atmosferę w MAL-u, łącznie z dekoracjami i tutaj liczymy na sąsiedzką pomoc.

***

? Miejsce Akcji Piaskowa 7

ul. Piaskowa 7

Więcej o tym MAL

? Od gościa do gospodarza | spotkanie o zasadach miejsca – czwartek 20 października godz. 18.00-20.00

Zapraszamy do wspólnego wypracowania zasad MAL-u przy ulicy Piaskowej 7, który od końca zeszłego roku prowadzi Stowarzyszenie CAL. W czasie spotkania jeszcze raz opowiemy o naszych założeniach, roli animatorów i animatorek oraz idei Miejsc Aktywności Lokalnej (MAL). Przede wszystkim chcemy zebrać Wasze głosy, pomysły i potrzeby związane z działaniem tej wspólnej przestrzeni. Jak przejść z roli gościa i bywalczyni do realnego zaangażowania? Czego potrzebujemy w miejscu, by czuć się w nim dobrze? Co wspiera działanie miejsca, a co mu nie służy? Liczymy na Waszą obecność. Oby do spotkania!

? Centrum Lokalne Żoliborz

ul. Rydygiera 6b

Więcej o tym MAL

? Pogotowie krawieckie – 19 października (godz. 10.30-13.30) i 22 października (godz. 15.00-18.00)

Dwa razy w tygodniu będziemy spotykać się z nitką i igłą oraz maszyną do szycia
pod okiem bardziej doświadczonych. Będzie szansa na zdobycie nowych umiejętności, na samodzielne naszycie łaty, wymianę suwaka albo na pomoc w takim procederze.
Być może z czasem skroimy sukienkę, ale na ten moment nikt tego jeszcze nie wie
Regulamin pogotowia krawieckiego.Partnerem Pogotowia krawieckiego jest Polskie Forum Migracyjne.

***

? Miejsce Aktywności Lokalnej na Żoliborzu

ul. Marii Kazimiery 20/1

Więcej o tym MAL

? Dyniowe impresje – piątek 21 października godz. 17.00-19.00

Spotykamy się aby tworzyć dniowe rzezby, a także w celu tworzenia z nich pyszności.