Prowadzę miejsce i chcę by dołączyło do sieci MAL

Sieć MAL to grupa łącząca wszystkie MAL-e w Warszawie. Prowadzisz już jakieś miejsce i chcesz by dołączyło ono do sieci MAL? Bardzo nas to cieszy!

Dołączając do sieci dasz się lepiej poznać sąsiadom, a pracownicy zajmujący się współpracą z mieszkańcami będą mogli korzystać z bezpłatnych szkoleń i poznać innych przedstawicieli/inne przedstawicielki MAL-i. Do sieci MAL mogą dołączyć zarówno instytucje publiczne (takie jak. np domy kultury, biblioteki), jak i organizacje pozarządowe, prywatne kawiarnie i klubokawiarnie, spółdzielcze kluby osiedlowe.

Dołączenie i uczestnictwo w sieci MAL jest bezpłatne. Miejsca, które chcą dołączyć do sieci MAL muszą jednak zapoznać się i zaakceptować standardy MAL.

 

Co mi da dołączenie do sieci MAL?

  • Lepszą rozpoznawalność miejsca oraz element budowania wzierunku miejsca przyjaznego i otwartego na lokalną społeczność.
  • Wsparcie w prowadzeniu sąsiedzkiego miejsca - m.in. możliwość udziału w bezpłatnych szkoleniach, spotkaniach rozwojowych i superwizjach.
  • Bycie częścią wyjątkowej społeczności osób prowadzących MAL-e z całej Warszawy (wymiana doświadczeń, sieciowanie, coroczna Ogólnopolska Konferencja Miejsca Otwarte.
  • Prawo do używania znaku sieci MAL.

 

Co dalej, czyli dołączenie do sieci MAL krok po kroku:

1. Skontaktuj się z nami:

Zuzanna Włodarczyk-Wojtowicz 22 443 34 39, zwlodarczyk@um.warszawa.pl mal@um.warszawa.pl

2. Spotkamy się, wyjaśnimy jak w praktyce działają MAL-e, wspólnie obejrzymy Twoje miejsce i poznamy jego potencjały, odpowiemy na Twoje pytania i wątpliwości.

3. Jeśli po spotkaniu uznasz, że Twoje miejsce jest gotowe – zarejestruj je na stronie https://www.spoldzielniakultury.waw.pl/ i dodaj "przestrzeń" jako zasób, którym chcesz się podzielić. Dołącz zdjęcia przestrzeni i jej krótki opis (np. dni i godziny udostępniania, preferowane/niepreferowane działania). Koniecznie zaznacz w formularzu, że chcesz dołączyć do sieci MAL. Pamietaj, że w ramach MAL-u Twoje miejsce będzie udostepniać przestrzeń na działania niekomercyjne, oddolne, lokalne - nieodpłatnie.

4. Poczekaj na informację od nas o zaakceptowaniu rejestracji.

5. Po akceptacji rejestracji Twoje miejsce zostanie dodane do listy MALi-dostepnej na stronie um.warszawa.pl/waw/sasiedzka/lista-mal a mail kontaktowy dodany do naszej bazy mailingowej (dzięki czemu będziesz dostawać na bieżąco informacje na temat plansowanych szkoleń i innych form wsparcia MAL).