null

Znak sieci MAL

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Znak identyfikacyjny sieci Miejsc Aktywności Lokalnej

Znak identyfikacyjny sieci Miejsc Aktywności Lokalnej. Znak identyfikacyjny sieci Miejsc Aktywności Lokalnej

Znak sieci Miejsc Aktywności Lokalnej jest kierunkowskazem dla mieszkanek i mieszkańców, aby łatwiej im było zlokalizować MAL w swojej okolicy. Widząc ten znak można mieć pewność, że miejsce nim oznaczone, w miarę swoich możliwości, otwarte jest na pomysły i inicjatywy lokalnej społeczności.

 

Znak (sieci) MAL 

Miejsca Aktywności Lokalnej to nie jest nowy typ instytucji, to różne miejsca, które łączą wspólne wartości, standardy i filozofia działania. Sieć tworzona jest w oparciu o wykorzystanie dostępnych zasobów i otwieranie na społeczność lokalną najróżniejszego typu instytucji.

W sieci MAL znajdziesz zarówno lokalną kawiarnię czy siedzibę organizacji pozarządowej, które raz na jakiś czas udostępnią przestrzeń sąsiadom czy zaangażują się w lokalne działanie, oddziały bibliotek, Ośrodki Pomocy Społecznej, domy kultury czy wreszcie Domy Sąsiedzkie, w całości poświęcone lokalnym aktywnościom. Sieć tworzona jest w oparciu o wykorzystanie dostępnych zasobów i otwieranie na społeczność lokalną najróżniejszego typu instytucji i podmiotów.

Aby łatwiej je można było rozpoznać, odnaleźć w miejskim gąszczu informacyjnym, powstał Znak MAL, który jest zarówno kierunkowskazem, jak i potwierdzeniem, że dane miejsce jest otwarte na społeczność lokalną i w miarę możliwości angażuje się w życie lokalnej wspólnoty. 

 

Znak MAL - co to znaczy?

Wspólny Znak MAL znaleźć można w Domach Sąsiedzkich. bibliotekach, domach kultury, ośrodkach pomocy społecznej, siedzibach organizacji pozarządowych i w lokalnych kawiarniach. Każde w ten sposób oznaczone miejsce należy do sieci Miejsc Aktywności Lokalnej, tzn.: jest otwarte na lokalną społeczność, a swoje zasoby udostępnia za pomocą platformy Spółdzielnia kultury.

 

Dla koordynatorów Miejsc Aktywności Lokalnej


Jeśli organizujecie sąsiedzkie święto i chcecie wkleić na plakat Znak MAL, projektujecie grafikę do mediów społecznościowych lub chcecie je wykorzystać w inny sposób do promowania swoich działań poniżej znajdziecie pliki do ściągnięcia i wykorzystania, wraz z instrukcją użytkowania. 

Znak MAL nie ma na celu zastąpienia indywidualnej identyfikacji poszczególnych miejsc. Tożsamość miejsca przejawiająca się m.in. w logo czy nazwie, niejednokrotnie wypracowanych wraz z mieszkańcami, pełni rolę pierwszoplanową. Znak MAL ma na celu naprowadzenie mieszknek i mieszkańców na miejsce lokalnie zaangażowane. 

Potrzebujesz bardziej specjalistycznych plików (format .ai, .eps) lub pojedynczych elementów identyfikacji? Napisz do nas: mal@um.warszawa.pl

 

Do ściągnięcia:

Znak MAL w trzech wariantach kolorystycznych.

Grafiki pomocnicze, które zainspirują Cię do stworzenia plakatu na sąsiedzkie święto.