null

ZAPROSZENIE na spotkanie podsumowujące akcję Warszawskiego Dnia Sąsiada 2018

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Maj i czerwiec upłynął pod znakiem sąsiedzkiego świętowania - obchodów Warszawskiego Dnia Sąsiada*. Już po raz dziewiąty mieszkańcy Warszawy postanowili spotkać się, poznać swoich sąsiadów, wspólnie spędzić czas. Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej CAL, koordynator akcji, otrzymało w tym roku 68 zgłoszeń do akcji. 

10 lipca o godz. 17:30 w Warsztacie Warszawskim przy Placu Konstytucji 4 odbędzie się podsumowanie Warszawskiego Dnia Sąsiada. Będą podsumowania, gratulacje, afirmacje, refleksje i  rekomendacje. 

*Najczęściej Dzień Sąsiada jest po prostu kameralnym spotkaniem w sąsiedzkim gronie. Na podwórku, na ulicy, w ogródku, przed blokiem albo na okolicznym skwerku. Można z tej okazji urządzić piknik, sąsiedzkiego grilla, gry i zabawy podwórkowe, akcję sadzenia kwiatów, wyprzedaż garażową czy wydarzenie kulturalne np. koncert lub wystawę zdjęć (warto zorientować się czy wśród sąsiadów mamy jakiegoś artystę, który mógłby wesprzeć nasze działania). Każde sąsiedztwo może obchodzić ten dzień tak jak chce. Więcej: http://inicjatywysasiedzkie.pl/ 

 

Więcej o spotkaniu 10 lipca TU