null

Wspólny znak rozpoznawczy warszawskich Miejsc Aktywności Lokalnej

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Miejsca Aktywności Lokalnej należące do sieci MAL charakteryzuje ogromna różnorodność. Domy kultury, biblioteki, kawiarnie i siedziby organizacji pozarządowych - wszystkie otwierają się na potrzeby lokalnych społeczności, w miarę swoich możliwości udostępniając swoje przestrzenie na działania lokalne. Każde z tych miejsc wpisane jest w lokalny krajobraz czy historię swojej okolicy. Ma unikalną tożsamość, szyld witający mieszkańców je odwiedzających.

Kiedy idziemy do biblioteki wypożyczyć książkę, do domu kultury na lekcje śpiewu czy do kawiarni na małą czarną, niejednokrotnie nie zdajemy sobie sprawy, że oprócz swojej podstawowej funkcji, te tak dobrze znane nam miejsca, pełnią jeszcze jedną - funkcję Miejsca Aktywności Lokalnej. 

Stąd właśnie narodził się pomysł stworzenia uniwersalnego znaku, dla wszystkich Miejsc Aktywności Lokalnej aby łatwiej je można było rozpoznać, odnaleźć w miejskim gąszczu informacyjnym. Znak MAL, który jest zarówno kierunkowskazem, jak i potwierdzeniem, że dane miejsce jest otwarte na społeczność lokalną i w miarę możliwości angażuje się w życie lokalnej wspólnoty. Oczywiście każdy MAL znany jest pod swoją unikalną nazwą, a czasami pod "przezwiskiem" nadanym przez mieszkańców. Wyrabia sobie markę w lokalnej społeczności. Znak MAL jest jest tej marki rozwinięciem, sygnałem, że właśnie trafiło się do przyjaznego mieszkańcom miejsca. 

Więcej informacji o Znak MAL znajdziesz TU