null

Włochowska Wielkanoc u Sąsiada

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Tytuł: Włochowska Wielkanoc u Sąsiada

Dzielnica: Włochy

Co zostało zrealizowane z inicjatywy:

W ramach inicjatywy lokalnej zorganizowano spotkanie wielkanocne dla sąsiadów. Wniosek złożyły mieszkanki dzielnicy, które do realizacji wydarzenia zaprosiły sąsiadów, działaczy społecznych i lokalnych przedsiębiorców.

Dzięki tej współpracy udało się przygotować wiele atrakcji dla uczestników m.in. warsztaty stolarskie, tworzenia dekoracji świątecznych i ozdabiania mazurków. Dla najmłodszych zabawy ruchowe przygotowali specjaliści zajmujący się fizjoterapią. O tradycjach świątecznych wiedzę można było zdobyć w Galerii na Sznurku. Podczas wydarzenia odbyła się zbiórka jedzenia i środków do pielęgnacji dla potrzebujących zwierząt. Właściciele czworonogów, którzy odwiedzili stoisko mogli skorzystać z porad weterynarza. Na wszystkich gości czekał tradycyjny poczęstunek, a na najmłodszych słodkie niespodzianki.

Sąsiedzka Włochowską Wielkanoc uświetniły występy artystyczne młodzieży z pobliskiej szkoły oraz Kapeli Niwińskich, zaproszonej specjalnie przez urzędników z Dzielnicy Włochy. Podczas wydarzenia uczestnicy wspólnymi siłami stworzyli palmę wielkanocną długości 5 metrów.

Łączna wartość inicjatywy:  34 375 zł (w tym wkład Miasta: 13 550zł – ok. 39 %)

Zobacz galerię (2 zdjęć)

Załączniki: