null

Wielokulturowe MAL-e - ruszają warsztaty dla MAL

Drukuj link otwiera się w nowej karcie

Fundacja Inna Przestrzeń zaczyna działania mające na celu wsparcie Miejsc Aktywności Lokalnej (MAL) w obszarze współpracy z migrantami i migrantkami. W programie warsztaty i wsparcie finansowe inicjatyw wielokulturowych w MAL-ach. Zadanie realizowane jest na podstawie umowy dotacyjnej i potrwa do końca 2024 roku.

Warsztaty dla animatorów_ek MAL

Podczas warsztatów uczestnicy i uczestniczki poznają metody dotarcia do odbiorców i odbiorczyń z różnych kultur, zamieszkujących w ich lokalnej społeczności. Porozmawiamy o języku włączającym i angażowaniu migrantek i migrantów w działania w MALach. Nasi doświadczeni trenerzy pomogą Wam wzmocnić kompetencje i przygotują Was do pracy w środowisku wielokulturowym. Zachęcamy do udziału we wszystkich pięciu spotkaniach!

Warsztaty odbywają się w Domu Kultury Śródmieście (ul. Smolna 9), sala warsztatowa. Liczba miejsc ograniczona!

Wypełnij zgłoszenie najpóźniej dzień przed wybranym warsztatem poprzez formularz

Możesz zgłosić się na wybrane warsztaty lub cały cykl. Uczestnicy i uczestniczki, którzy wezmą udział w całym cyklu będą mieli pierwszeństwo w  rekrutacji do kolejnej części projektu czyli do Katalizatora Inicjatyw Wielokulturowych KIWi!

 

Warsztaty: Promocja działań i dotarcie do środowisk migranckich

Termin: 29 sierpnia 2024 godz. 16.00-19.00

Prowadzące:

Zuzia Dłużniewska - kulturoznawczyni, medioznawczyni, aktywistka. Z sektorem pozarządowym związana od szesnastego roku życia. Specjalistka ds. aktywizacji przez kulturę. Realizuje szereg projektów promujących wielokulturowość oraz wspierających działaczki, działaczy, artystki i artystów ze środowisk migranckich w działaniach artystycznych, społecznych i kulturotwórczych. Producentka wydarzeń kulturalnych i artystycznych. Trenerka i facylitatorka. Na stałe związana z Fundacją Inna Przestrzeń, w której również pełni obowiązki jako członkini zarządu. W 2016 roku została redaktorką naczelną. Od 2013 roku koordynatorka projektów Fundacji m.in.: "Katalizator Inicjatyw Wielokulturowych KIWI", "Akademię Trenerów i Trenerek", od 2009 roku dyrektorka artystyczna a od 2019 roku koordynatorka Wielokulturowego Warszawskiego Street Party. W 2021 koordynowała miejski program wsparcia dla przedstawicielek i przedstawicieli warszawskich środowisk twórczych „Mobilni w Kulturze 2021”. Od 2023 roku koordynuje program regrantingowy "Warszawa - miasto otwarte".

Irina Kutsak - Studiowała Dziennikarstwo i komunikację społeczną (Marketing medialny i PR) w Warszawie po przeprowadzce z Ukrainy, Kharkiv. Uczestniczka Studentskiej TV. Działała jako wolontariuszka w fundacji Towarzystwo Przyjaciół Ukrainy, fundacji Flying Bag (wcześniej Media IC), Greenpeace Polska. Pracowała w dziale marketingu, zarówno przy wsparciu medialnym i organizacji eventów. Aktywistka. Z Fundacją Inna Przestrzeń związana od 2022 roku, koordynatorka Centrum Wsparcia Koordynacji. Od 2021 roku pełni obowiązki specjalistki do spraw rekrutacji i producentki inicjatyw uczestniczek i uczestników Katalizatora Inicjatyw Wielokulturowych KIWI.

 

Warsztaty: podstawy psychologii międzykulturowej

Termin: 2 i 5 września godz. 17:00-19:00

Prowadząca:

Michalina Jarmuż - Od 2007 do chwili obecnej pracuje w gminie Lesznowola jako ekspertka ds.zarządzania wielokulturowością, ze względu na wielokulturową specyfikę obszaru. Jako psycholog społeczny i psycholog stosunków międzykulturowych od 2007 zajmuje się tematyką różnorodności społecznej zarówno w roli trenerki, doradcy ale również poprzez działania realizowane w ramach NGO. W powyższym obszarze współpracuje z instytucjami tj.: IOM, WCIES, Muzeum POLIN, Mazowieckie Kuratorium Oświaty, CEO, MSCDN. Od 2007 współtworzy i realizuje projekty ogólnopolskie i lokalne w obszarze wielokulturowości , różnorodności społecznej, integracji, praw człowieka. Członkini zarządu Fundacji Świat na Wyciągnięcie Ręki i Fundacji na rzecz Centrum Wielokulturowego w Warszawie.

 

Warsztaty: warsztat antydyskryminacyjny

Termin: 9 i 12 września godz. 16:00-19:00

 

Prowadzące:

Dominika Cieślikowska - absolwentka Psychologii Stosunków Międzykulturowych Uniwersytetu SWPS, certyfikowana trenerka i superwizorka umiejętności międzykulturowych i antydyskryminacyjnych. Uczestniczy i współorganizuje krajowe i międzynarodowe przedsięwzięcia (szkolenia, webinaria, projekty badawcze, konferencje, publikacje) promujące kompetencje międzykulturowe, dialog między kulturami i zarządzanie różnorodnością. Współautorka, autorka i redaktorka ponad 40 publikacji z dziedziny międzykulturowości. Pracuje z różnymi branżami, w tym z instytucjami kultury, nad wprowadzaniem modelu międzykulturowej instytucji i pracy w zakresie zwiększania kompetencji międzykulturowych.

Anna Kawalska - psycholożka międzykulturowa, psychotraumatolożka, trenerka umiejętności psychologicznych, arteterapeutka. Od dwudziestu lat zaangażowana w budowanie dialogu międzykulturowego oraz doceniania i czerpania z bogactwa różnorodności w Polsce oraz współpracując w projektach międzynarodowych. Prowadzi szkolenia, tworzy programy,  i materiały edukacyjne na temat komunikacji międzykulturowej, antydyskryminacji, różnorodności, włączania i odporności psychicznej. Pracuje z osobami z administracji państwowej, instytucji edukacyjnych, kultury, sektora pozarządowego oraz biznesu. Wspiera osoby z doświadczeniem uchodźstwa i migracji.

 

 

Katalizator Inicjatyw Wielokulturowych KIWi

W ramach Katalizatora Inicjatyw Wielokulturowych KIWi osoby związane z MAL-ami wraz z migrantami i migrantkami wypracują wspólnie wielokulturowe inicjatywy, które zrealizują przy naszym wsparciu finansowym (dofinansowanie do 4000 pln) i merytorycznym!

Jest to niezwykła okazja do wykorzystania nabytej wiedzy w praktyce a także wzbogacenia programu kulturalnego MALi!

 

***

Działania realizowane są w ramach projektu Fundacji Inna Przestrzeń “Miejsca Aktywności Lokalnej - Międzykulturowe Domy Sąsiedzkie”, którego celem jest otwarcie sieci Miejsc Aktywności Lokalnej na osoby z doświadczeniem migracji i uchodźctwa. Projektu finansuje Miasto Stołeczne Warszawa