null

Twarze sąsiedztwa: Lubię znać swoich sąsiadów [Marta]

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Marta K.
Autor: M.K.

O sąsiedzkiej mobilizacji, która potrafi zmienić najbliższe otoczenie opowiada Marta, która wraz z sąsiadami zrealizowała na Pradze-Południe projekt "Sąsiedzka Międzyborska".

Dobre sąsiedztwo to dla Ciebie.... 

 

Ludzie życzliwi i ciekawi siebie nawzajem. Chętni do krótkiej pogawędki w bramie. Dbający wspólnie o swoją okolicę. Uśmiechający się na swój widok. Gotowi pomóc w razie potrzeby. Ludzie potrafiący tworzyć wspólnotę.

 

Jakie jest Twoje ulubione sąsiedzkie działanie, które zorganizowałaś? 

 

W wakacje wraz z sąsiadami z Pragi-Południe zrealizowaliśmy projekt „Sąsiedzka Międzyborska”. Wspólnie posprzątaliśmy teren wokół naszej kamienicy, zamalowaliśmy bazgroły na elewacji naszego budynku, zasadziliśmy nowe kwiaty przed budynkiem oraz w ogrodzie, który kryje się za naszą kamienicą. Spędziliśmy wspólne czas i sprawiliśmy, że stary zaniedbany budynek i jego otoczenie wyglądają dużo sympatyczniej. To było piękne doświadczenie, ponieważ połączyły się moce osób, dla których naturalnym jest, że nasza dzielnica powinna być miejscem dobrym i przyjaznym dla mieszkańców.

 

Co Ci dają sąsiedzkie działania?

 

Wspólne działanie pozwala mi budować więzi z otaczającymi mnie ludźmi. To dla mnie ważne, bo lubię znać swoich sąsiadów i mieć z nimi przyjacielskie relacje. Zwyczajnie lubię robić coś z innymi ludźmi i staram się jak najczęściej robić to, co lubię.

 

W jakiej dzielnicy i rejonie działasz?

 

Mieszkam na Pradze Południe gdzie udzielam się w działaniach sąsiedzkich, a na Pradze-Północ wynajmuję lokal w którym prowadzę Fundację Warszawskie Centrum Rzemiosła i organizuję rzemieślnicze warsztaty i szkolenia poświęcone stolarstwu tradycyjnemu, toczeniu w drewnie i rzeźbie.

 

Dziękujemy za rozmowę!